Jednání pracovní skupiny k zadání revitalizace Tyršova koupaliště

bazen zelena

Druhý březnový týden se poprvé sešli členové pracovní skupiny, která má za úkol řešit zadání pro revitalizaci Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem. Kromě prvního seznámení s podklady řešili také harmonogram a náplň dalších schůzek. „Předpokládáme, že se skupina sejde asi osmkrát. Součástí jednání budou i návštěvy jiných měst, ve kterých se chceme zaměřit na historii nebo revitalizaci tamních areálů koupališť a seznámit se s jejich provozně ekonomickými faktory,“ uvedl místostarosta Vítězslav Šturma.

Další jednání je naplánováno na začátek dubna a do té doby se chtějí členové pracovní skupiny seznámit se stávajícím stavem staveb v areálu Tyršova koupaliště. Do letních prázdnin by se pak měla uskutečnit ještě další tři setkání, na kterých se bude jednat o jednotlivých aspektech zadání, například o rozvoji, financování, provozně-ekonomickém modelu atd.

Návrh zadání revitalizace královédvorského Tyršova koupaliště by chtěli členové pracovní skupiny předložit radě města do konce října letošního roku.

Jak jsme již informovali, pracovní skupina má 20 členů, jejím vedoucím je zastupitel Nasik Kiriakovský, kromě radních a zastupitelů jsou ve skupině také zástupci spolků, kteří areál v současné době využívají – zástupci Tyršova plaveckého klubu, Sokola, Junáka, vodní záchranné služby ČČK nebo oddílu kanoistiky, a veřejnost.

Miroslava Kameníková
Vytvořeno 14.3.2023 13:45:41 | přečteno 173x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková