Královédvorské léto zahájí Dvůrfest

Kralovedvorske leto dlazdice web

Město Dvůr Králové nad Labem připravuje pro návštěvníky i obyvatele opět kulturní program na léto s názvem „Královédvorské léto“. Se svými akcemi se do něho zapojí především příspěvkové organizace města.

„Hankův dům uspořádá tradiční sérii koncertů na venkovním pódiu na náměstí Václava Hanky, kde se budou také promítat filmy v letním kině nebo hrát divadlo, městské muzeum opět připravuje oblíbené procházky za architekturou, výstavy a chybět nebudou ani kreativní dílničky v expozici textilního tisku,“ uvedla místostarostka Alexandra Jiřičková. Městská knihovna Slavoj bude v době svého otevření po celé prázdniny lákat například na quest s názvem Za konvičkou čaje a své návštěvníky si určitě najdou i kostýmované prohlídky městem, které si připravili pánové z Klíče – královédvorského sdružení pro obnovu památek a spol. života, z. s. Prohlídky se budou konat vždy před koncertním večerem u Hankova domu.

Královédvorské léto zahájí 22. června dvoudenní festival Dvůrfest, během něhož na pódiu před Hankovým domem vystoupí soubory mateřských, základních, středních škol a DDM Jednička a těšit se můžete jak na hudební vystoupení, tak na tanec a scénky. O den později se představí žáci a soubory ZUŠ R. A. Dvorského. V programu Královédvorského léta budou zahrnuty také tradiční červencové Svatoanenské slavnosti v Žirči, dále Pivofest, jenž se v srpnu uskuteční na náměstí T. G. Masaryka, a návštěvníky určitě svou pestrou koncertní nabídkou přiláká i kavárna KAFE Dostaveníčko u Šindelářské věže. Průběžně aktualizovaný program Královédvorského léta bude zveřejňován nejen na sociálních sítích, ale najdete ho na stránkách turistického portálu www.dvurkralove.cz/leto a město jej bude nabízet také turistům prostřednictvím ubytovatelů ve Dvoře Králové nad Labem a okolí a Safari Parku Dvůr Králové.

„Královédvorské léto jsme v této podobě poprvé představili vloni. Věříme, že nabídka místní a turisty osloví a že si na jednotlivé akce najdou cestu,“ dodala místostarostka Alexandra Jiřičková.

Miroslava Kameníková


DvůrFest 2022

Vytvořeno 3.6.2022 11:16:07 | přečteno 459x | Bc. Jan Skalický, MSc.