Město Dvůr Králové nad Labem si vezme na investice stošedesátimilionový úvěr

penize zelena

Zastupitelé na svém červnovém zasedání souhlasili, že si město Dvůr Králové nad Labem půjčí od Československé obchodní banky 160 milionů Kč. Úvěr je zajištěn prostřednictvím platebního styku přes daný bankovní ústav, město tedy nemusí dát do zástavy žádný nemovitý majetek. 

„Z těchto peněz bychom chtěli financovat investiční záměry realizované v letech 2021 až 2023, které vycházejí z akčního plánu programu rozvoje města,“ říká místostarostka Alexandra Jiřičková a pokračuje: „Peníze můžeme použít také k refinancování, ovšem za podmínek dodržení rámce účelu úvěru.“

Finanční prostředky může Dvůr Králové nad Labem čerpat do 29. prosince 2023, splácet bude dalších patnáct let, a to do 31. prosince 2038. „Částku 160 milionů Kč, kterou úvěrem získáme, jsme stanovili na základě analýzy našich možností,“ podotýká k výši úvěru místostarostka Alexandra Jiřičková.

Úvěrové zatížení města činí v současnosti zhruba 3 miliony Kč. „Ty by měly být doplaceny v průběhu příštího roku. V současné době není ani čerpán aktuální rámec kontokorentního úvěru, který má město sjednaný ve výši 55 milionů Kč,“ dodává vedoucí odboru rozpočtu a financí Martin Plecháč.

Miroslava Kameníková

Vytvořeno 16.6.2021 11:27:46 | přečteno 564x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková