Město připravuje nové projekty z oblasti cyklodopravy, prosíme veřejnost o vyplnění dotazníku

ciklista zelena

Město Dvůr Králové nad Labem v současné době připravuje nové projekty týkající cyklistické dopravy a modernizace její infrastruktury. Abychom zjistili, co je pro cyklisty i cykloturisty ve Dvoře Králové nad Labem a v okolí důležité, případně co jim chybí, prosíme je o spolupráci, a to vyplněním dotazníku. Ten má především zmapovat aktuální potřeby cyklodopravy ve městě a okolí. Dotazník je dostupný buď na odkaze Dotazník - cyklodoprava nebo prostřednictvím aplikace Úřad v mobilu (v sekci Ankety a hlasování) a jeho vyplnění zabere pár minut. Předem děkujeme za vaši spolupráci. Výsledky dotazníku poslouží nejen při přípravách nových projektů cyklostezek, případně úprav a změn stávajících tras, ale také k rozšíření doprovodné cyklistické infrastruktury. 

Město má zpracovanou ikona souboru„Strategii rozvoje cyklistické dopravy města Dvůr Králové nad Labem pro období 2023–2030“ a průběžně připravuje nové projekty zaměřené na cyklisty. Ty se týkají nejen výstavby a rekonstrukce infrastruktury pro cyklistickou dopravu, ale také její modernizace a doplnění například o stojany, uzamykatelné boxy, přístřešky, nabíječky na elektrokola atd. Případnou realizaci těchto projektů chce město financovat i prostřednictvím dostupných dotačních titulů.

V současné době například probíhá výstavba cyklostezky Labská v úseku Stanovice – Žireč, momentálně se pracuje na obou koncích cyklostezky. Mimo propustků jsou již téměř hotové podkladové vrstvy po celé délce trasy a ocelová konstrukce cyklolávky se u dodavatele svařuje.

Miroslava Kameníková


Dotazníky jsou k dispozici do 31. května:

  • v elektronické formě pod odkazem www.mudk.cz/anketakola
  • v papírové podobě na recepci Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem, nám. T. G. Masaryka 38, kde je také můžete odevzdat do připravené schránky
Vytvořeno 10.5.2023 13:53:30 | přečteno 295x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková