Slavnostní rozsvícení vánočního stromu se uskuteční 25. listopadu, součástí akce bude celodenní trh

informace zelena

V letošním roce se ve Dvoře Králové nad Labem uskuteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu netradičně v pátek 25. listopadu 2022. Již od rána bude na náměstí T. G. Masaryka probíhat vánoční trh, od 15:00 hod. je připraven kulturní program, který završí v 18:30 hod. rozsvícení vánočního stromu. „Jsme rádi, že po dvou dvouleté pauze zaviněné koronavirovou pandemií můžeme občany pozvat na rozsvícení vánočního stromu. Akci jsme netradičně připravili již na pátek před první adventní nedělí, důvodem je bohatý vánoční trh, který bude na náměstí T. G. Masaryka od rána probíhat. Věříme, že i díky tomu Královédvoráci během dne na náměstí zavítají,“ podotýká starosta Jan Jarolím.

Doprovodný program, který připravilo městské kulturní zařízení Hankův dům, odstartuje v 15:00 hod. vystoupením Plechbandu ZUŠ R. A. Dvorského. Návštěvníci se dále mohou těšit na vystoupení pěveckých sborů místních mateřských a základních škol, například Veselého zpívání MŠ Drtinova, Kvítku ZŠ Strž, Sboráčku ZŠ Schulzovy sady. Zazpívá také Pěvecký sbor Lipnice, zahraje klarinetové kvarteto Klasa místní ZUŠ R. A. Dvorského a vrcholem programu budou vystoupení sboru Carpe Diem & HSong a koncert Zuzany Stirské & Fine Gospel Time. Samotné rozsvícení vánočního stromu je naplánováno na 18:30 hod.

Letos je na náměstí T. G. Masaryka nainstalován zhruba třináctimetrový smrk, který pracovníci technických služeb ozdobí jak novými světelnými řetězy a dekoracemi, které byly zakoupeny díky finančnímu daru společnosti ČEZ, tak také vánočními ozdobami, které přes měsíc vyráběli žáci výtvarného oboru místní ZUŠ R. A. Dvorského a jež mají připomínat tradici výroby skleněných ozdob ve Dvoře Králové nad Labem. „Vzhledem k životnosti ozdob je jejich základem průhledná koule z plexiskla a uvnitř jsou umístěny například hvězdy, ryby, andílci, sněhuláci a řada dalších předmětů připomínajících Vánoce, jež jsou vyrobeny z papíru metodou kašírování. Vše je samozřejmě přizpůsobeno tomu, aby ozdoby odolaly klimatickým podmínkám,“ říká Jiří Holan, výtvarník a pedagog místní ZUŠ R. A. Dvorského.

U vánočnímu stromu nebude ani letos chybět tradiční Královédvorský betlém z dílny Taťány Ruprichové a na náměstí T. G. Masaryka bude rozmístěna i dvacítka malých vánočních stromečků nainstalovaných jednak okolo morového sloupu, jednak v horní části náměstí. Stromečky během příštího týdne nazdobí děti z místních mateřských, základních nebo speciálních škol, DDM Jednička a MC Žirafa.

Miroslava Kameníková

Rozsvícení stromu 2022

027 ~ Rozsvícení vánočního stromu - 25. 11. 2022

Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
Adventní trh

Adventní trh

 
 
Vytvořeno 18.11.2022 14:47:25 | přečteno 1905x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková