Tyršovo koupaliště se pro veřejnost otevře v pátek 2. června 2023

TSm logo

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem zahájí v letošní sezoně svůj provoz v pátek 2. června 2023. Od tohoto data bude také možné přímo na pokladně koupaliště zakoupit permanentky a pronájem kabinek. Areál bude otevřen denně od 8:30 do 20:00 hod.

Za celodenní vstup na koupaliště zaplatí v letošním roce dospělí 90 Kč, dospělí nad 60 let 70 Kč a mládež od 6 do 18 let a studenti 60 Kč. Po 17. hodině činí vstupné pro dospělé 45 Kč, ostatní zaplatí 35 Kč. Za vstup na koupaliště na poslední hodinu provozu zaplatí návštěvníci 25 Kč. Děti do 6 let a držitelé průkazů ZTP a ZTP-P mají vstupné zdarma.

Cena sezónních permanentek činí 1.500 Kč pro dospělé a 920 Kč pro mládež od 6 do 18 let, důchodce a dospělé nad 60 let. Za rodinnou permanentní vstupenku pro 10 vstupů letos zaplatíte 580 Kč, cena permanentky pro 30 vstupů činí 1.550 Kč. Za jednorázové zapůjčení slunečníku zájemci zaplatí 35 Kč/den, za jednorázové zapůjčení kabiny 45 Kč/den. Pronájem kabiny na sezonu činí 1.100 Kč.

Příprava koupaliště na letošní sezonu probíhala standardně jako poslední roky. „Byla opravena velká část laviček a podlážek na ležení. Novinkou je opravená dřevěná terasa restaurace a osazení další části betonového plotu. Dále byla opravena vodoinstalace pod plaveckým bazénem a také chodník před domkem správce koupaliště. Také bylo namontováno nové pískoviště na dětském hřišti. Během června ještě plánujeme pro veřejnost lépe zpřístupnit minigolf, tzn. opravit herní dráhy včetně pořízení laviček s deštníky pro unavené hráče,“ uvedl k přípravě areálu koupaliště na nadcházející sezonu Dominik Valenta, ředitel Technických služeb města Dvora Králové nad Labem, a dodal: „Během sezony dojde k částečné opravě budovy strojovny z hlediska spodní vlhkosti, oprava terasy s kabinkami na převlékání bude s ohledem na větší rozsah prací realizována po ukončení sezony.“

Již 1. června se v areálu Tyršova koupaliště uskuteční Dětský den, který pro děti z královédvorských mateřských a základních škol pořádá DDM Jednička. Akce se uskuteční pouze v případě příznivého počasí.

Miroslava Kameníková


Otevření Tyršova koupaliště
Otevření Tyršova koupaliště
Vytvořeno 24.5.2023 13:29:05 | přečteno 301x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková