Úsekové měření rychlosti ve Dvoře Králové a okolí

1389777467

Město Dvůr Králové nad Labem připravilo v rámci prevence a zvýšení bezpečnosti dopravy projekt s úsekovým měřením rychlosti. V tuto chvíli je úsekové měření instalováno v ulici Tyršova. V nejbližších dnech bude toto místo uvedeno do ostrého provozu.

Město Dvůr Králové nad Labem připravilo v rámci prevence a zvýšení bezpečnosti dopravy projekt s úsekovým měřením rychlosti. V tuto chvíli je úsekové měření instalováno v ulici Tyršova. V nejbližších dnech bude toto místo uvedeno do ostrého provozu.

Během prvního pololetí letošního roku bude měření instalováno i v dalších lokalitách – Lipnice, Choustníkovo Hradiště, Kocbeře, Horní Dehtov, Vlčkovice v Podkrkonoší. Při úsekovém měření rychlosti jízdy je pořízena fotografie vozidla s přesným časem při vjezdu do úseku a poté při výjezdu z úseku. Následně je na základě zjištěného času průjezdu úsekem o dané délce vypočítána průměrná rychlost vozidla.

Rychlost bude také nadále namátkově měřit městská policie mobilním radarem. Dále jsou na několika místech ve městě, která se průběžně střídají, umístěny ukazatele okamžité rychlosti, ty však mají pouze informativní a preventivní charakter – aktuálně Krkonošská ulice, Lipnice, Verdek, Žireč.

Autor:
Jan Sedláček
vedoucí ODP

Vytvořeno 15.1.2014 21:23:53 | přečteno 3128x | Ing. Kateřina Sekyrková