Zahraniční pedagogové navštívili Dvůr Králové nad Labem

informace zelena

V úterý 30. listopadu navštívila Dvůr Králové nad Labem delegace složená ze zahraničních pedagogů a studentů ze Španělska, Portugalska a Řecka. Ti do České republiky přicestovali na pozvání Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice v rámci projektu Erasmus+ Agriculture and Global Challenges. Během úterního dopoledne pedagogové spolu se zástupkyní hořické školy Markétou Zívrovou a projektovým manažerem Dominikem Lukaštíkem nejprve zavítali na městský úřad, kde se setkali s královédvorským starostou Janem Jarolímem a v přátelské atmosféře diskutovali na téma vzdělávání a zaměstnanost. 

„Setkání bylo velmi příjemné. Zaujaly mě zejména některé poznatky týkající se systémů vzdělávání a investic do této oblasti, ale hovořili jsme také například o způsobu optimalizace školství v jednotlivých zemích,“ uvedl starosta Jan Jarolím.

Součástí programu ve Dvoře Králové nad Labem byla i prohlídka Expozice textilního tisku a návštěva Střední průmyslové školy a Střední odborné školy, kde měli zahraniční učitelé i studenti možnost podívat se do laboratoří nebo do sdílené učebny informatiky a robotiky, kterou město vybudovalo v prostorách SPOŠ. „Rád bych poděkoval Janu Machkovi z MAS Královédvorsko, který nám ve Dvoře Králové nad Labem pomohl zajistit program a zařídil také prohlídku v královédvorské SPOŠ,“ dodal k návštěvě projektový manažer Dominik Lukaštík.

Miroslava Kameníková


Návštěva pedagogů Erasmus+

Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
Erasmus+

Erasmus+

 
 
Vytvořeno 1.12.2021 14:24:30 | přečteno 201x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková