Zapojte se do komunitní výsadby ovocných keřů u hájenky

eco zelena

Chcete aktivně strávit sobotní dopoledne v přírodě, nevadí vám přiložit ruku k dílu a záleží vám na životním prostředí? Tak přijďte v sobotu 25. března od 10:00 do 15:00 hod. ke královédvorské hájence „U Landů“ sázet ovocné keře. Pod vedením sadaře se budou sázet rybízy, angrešty, borůvky, muchovníky, rakytníky a další ovocné keře. Akci připravuje město Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci s Lesy města Dvůr Králové nad Labem a DDM Jednička.

„Sázet se bude pod vedením sadaře. Potřebné nářadí zajistí Lesy města, doporučujeme ale, aby účastníci přišli v pracovním oblečení a s sebou měli svoje pracovní rukavice,“ říká místostarosta Jan Helbich. V průběhu akce bude pro účastníky zajištěno občerstvení, na místě bude možné si opéct špekáčky. Chybět nebude ani doprovodný program, svoje umění zde ukáže např. dřevořezbář, aktivity pro děti připraví DDM Jednička.

Hájenka „U Landů“ by mohla v budoucnu rozkvést. Chystaný záměr její obnovy během akce veřejnosti přímo na místě představí místostarosta Jan Helbich. „V areálu by mohlo vzniknout environmentální centrum například pro setkávání, formální i neformální vzdělávání nebo trávení volného času pro odborníky, veřejnost – od dětí až po seniory nebo různé organizace ze Dvora Králové nad Labem a okolí. Navíc kromě hájenky lze využít i prostorný pozemek, který leží ve vhodné přírodní lokalitě,“ říká a dodává: „V tuto chvíli máme k záměru zpracovanou studii, kterou s navazujícím anketním dotazníkem v následujících týdnech představíme veřejnosti.“

Miroslava Kameníková


plakát - Sázení keřů u hájenky

Vytvořeno 2.3.2023 9:36:43 | přečteno 387x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková