Forenzní značení

Značení kol logo

Forenzní identifikační značení je speciální ochrana předmětů. Cílem je v rámci prevence kriminality snížit majetkovou trestnou činnost, ochránit majetek občanů města novým prvkem a zároveň odradit potencionální pachatele krádeží jízdních kol nebo kompenzačních pomůcek.

Jak je forenzní značení realizováno?

Je realizováno prostřednictvím speciálních mikroteček s jedinečnou syntetickou DNA, která je po zaschnutí pouhým okem neviditelná a bez viditelného poškození neodstranitelná. Takto označená předměty mají na sobě navíc samolepku s nápisem. Předností této metody je jednoduchá aplikace, velká odolnost vůči vnějším vlivům a dlouhá životnost. 

Forenzně označená jízdní kola jsou zaregistrována v databázi MPDK, v mezinárodním registru REFIZ a informace o nich mohou využívat strážníci i policisté.


Pro koho je určeno?

Pro majitele jízdních kol a kompenzačních pomůcek ze Dvora Králové nad Labem. 


Jak postupovat pro forenzní označení jízdních kol

  1. Rezervovat si termín prostřednictvím rezervačního systému.
  2. Dostavit se ve zvoleném termínu na služebnu MPDK s řádně očištěným jízdním kolem.
  3. Mít s sebou potřebné doklady: občanský průkaz a doklad o nabytí kola (doklad o koupi lze nahradit čestným prohlášením). 
Dále je třeba vyplnit následující formuláře
V případě, že tyto formuláře nemáte s sebou, je možné je vyplnit přímo na služebně MPDK.

Rezervace termínu forenzního značení kol

Volný termín pro forenzní označení vašich kol či kompenzačních pomůcek si můžete zarezervovat pomocí odkazu do on-line rezervačního systému níže. Značení budou strážníci městské policie provádět každou středu, k dispozici jsou termíny od 8:00 do 17:00 hod.

REZERVACE TERMÍNU - FORENZNÍ ZNAČENÍ KOL

Potřebné formuláře


Vytvořeno 2.9.2019 10:03:42 | přečteno 5568x | Bc. Jan Skalický, MSc.