Parkování

K parkování je možno využít placených i neplacených parkovacích ploch. Cena za parkování je 5 Kč za 30 minut, při bezhotovostní platbě je nejnižší možná úhrada 10 Kč za 1 hodinu parkování. Časově omezené parkování zdarma platí s parkovacím kotoučem po dobu 1 hodiny. Parkovací kotouč je k zakoupení v městském informačním centru na náměstí T. G. Masaryka 2 nebo na recepci městského úřadu na náměstí T. G. Masaryka 38, případně na dalších vybraných místech. Dlouhodobé parkovací karty lze zakoupit na pokladně městského úřadu na náměstí T. G. Masaryka 38.

Časové omezení placeného stání:

pondělí–pátek: 8:00–18:00 
sobota: 9:00–13:00 

Mimo uvedenou dobu a ve dnech státem uznávaných svátků je stání silničních motorových vozidel bezplatné. 

Přehled lokalit s omezeným parkováním

Parkování ve městě

Ceník parkovného

Ceník parkovného, včetně parkovacích karet pro místní rezidenty i veřejnost, je stanoven ikona souboruVnitřním předpisem města Dvůr Králové nad Labem č. 19/2016.

Úhrada parkovného pomocí SMS a mobilní aplikace SEJF

Uživatel (parkující) může pro úhradu parkovného využít také SMS platbu a aplikaci SEJF pro chytré mobilní telefony. Od února 2019 došlo ke změně poskytovatele služby SMS parkovného (společnost Globdata, a. s.). 

Objednávka parkovacího lístku pomocí SMS zprávy bude probíhat podobně jako dosud, nově však bude možné parkovné zaplatit i platební kartou, a to prostřednictvím aplikace SEJF pro chytré telefony. Pro úhradu pomocí SMS zprávy uživatel vytvoří zprávu v potřebném formátu (viz tabulka níže) a zprávu odešle na telefonní číslo 902 06. Na základě zaslané objednávky bude uživateli během pár vteřin doručena zpráva v podobě SMS parkovacího lístku. 

SMS parkovné je možné objednat i přes internetové stránky www.parkovacilistek.cz, případně pomocí aplikace pro chytré telefony SEJF, kterou lze stáhnout na webu www.sejf.cz

Služba také nabízí možnost informovat řidiče o blížícím se vypršení zaplacené parkovací doby a dát mu tak příležitost si dobu parkování prodloužit, aniž by musel dojít k parkovacímu automatu.

Návod na platbu SMS parkování

Návod na platbu parkování pomocí aplikace SEJF