Press kity vedení města

Starosta města – Ing. Jan JarolímJan Jarolím

adresa: náměstí T. G. Masaryka 38
tel.: +420 499 318 217
e-mail: jarolim.jan@mudk.cz

V komunálních volbách ve Dvoře Králové nad Labem kandidoval poprvé v roce 2014 jako lídr hnutí ANO 2011. Do té doby pracoval na Finančním úřadě ve Dvoře Králové nad Labem jako vedoucí oddělení daňové správy. Jako první starosta po roce 1989 obhájil v komunálních volbách svůj post. Pod jeho vedením začal Dvůr Králové nad Labem masivněji investovat do oprav zanedbané vodovodní a kanalizační sítě, pokračují investice do oprav komunikací, chodníků a veřejného osvětlení. Na vysoké úrovni je spolupráce se všemi složkami integrovaného záchranného systému, intenzivně se pracuje na dobudování protipovodňových opatření a podařilo se zřídit výjezdové jednotky požární ochrany z dobrovolných hasičů v Žirči a ve Verdeku. Starosta Jan Jarolím zároveň za hnutí ANO 2011 působí jako zastupitel Královéhradeckého kraje, kde je pro zachování stávající zdravotní péče poskytované Městskou nemocnicí Dvůr Králové nad Labem s nutností vystavět v jejím areálu nové operační sály.

ikona souboruŽivotopis – Ing. Jan Jarolím


Místostarostka (uvolněná) – Mgr. Alexandra JiřičkováAlexandra Jiřičková

adresa: náměstí T. G. Masaryka 38
tel.: +420 499 318 230
e-mail: jirickova.alexandra@mudk.cz

Až do svého zvolení místostarostkou města Dvůr Králové nad Labem v roce 2014 pracovala Alexandra Jiřičková jako ředitelka městského muzea, které za deset let jejího vedení prošlo výraznou proměnou: z velké části bylo zrekonstruováno a doplněno o nové stálé expozice. Jako místostarostka města se již druhé volební období věnuje cestovnímu ruchu, kultuře, školství, sociální oblasti a také dotačním projektům. Zasloužila se o návrat expozice textilního tisku do Dvora Králové nad Labem, která by měla otevřena v září 2019, usiluje o realizaci sdílené učebny robotiky a informatiky pro školáky na Královédvorsku, která by měla podpořit polytechnické vzdělávání. Důležitá je pro ni také realizaci projektu revitalizace Mayerovy továrny (bývalé městské tržnice) na moderní centrum kulturního života ve městě. Od konce roku 2018 je předsedkyní Místní akční skupiny Královédvorsko, která si klade za cíl zlepšování kvality života a životního prostředí v regionech prostřednictvím aktivní spolupráce občanů, obcí, podnikatelů a neziskových organizací. 

ikona souboruŽivotopis – Mgr. Alexandra Jiřičková
ikona souboruFotografie – Mgr. Alexandra JiřičkováMístostarosta (uvolněný) – Ing. Jan HelbichJan Helbich

adresa: náměstí T. G. Masaryka 38
tel: +420 499 318 173
e-mail: helbich.jan@mudk.cz

Díky svému profesnímu zaměření stavebního inženýra s letitou praxí v projektování se místostarosta Jan Helbich již druhé volební období věnuje oblasti investic, správě majetku a dotacím se zaměřením na vhodné podmínky k bydlení, rekonstrukci komunikací, chodníků a technické infrastruktury.
Vytvořeno 3.8.2015 14:32:59 | přečteno 5191x | Mgr. Eva Hronešová