Úřad v mobilu

Úřad v mobilu logo

Město Dvůr Králové nad Labem zavádí nový komunikační kanál pro občany - službu Úřad v mobilu/Hlášenírozhlasu.cz, který funguje i jako aplikace pro chytré telefony. Nechte si zasílat aktuality z města i městského úřadu, upozornění na odstávky vody či výpadky elektrické energie či plynu, na uzavírky silnic, informace o povodňovém nebezpečí apod. Služba je zdarma, stačí se zaregistrovat do webové platformy www.mudk.hlasenirozhlasu.cz nebo si stáhnout mobilní aplikaci. Zprávy budete dostávat e-mailem či prostřednictvím aplikace pro chytré telefony, v případě krizové komunikace využijeme zasílání SMS zpráv. Jak služba funguje a jak s ní pracovat naleznete v ikona souboruÚřad v mobilu/Hlášenírozhlasu.cz - návod k registraci, přihlášení a manuál.


Důležité zprávy vás s aplikací v telefonu zastihnou kdykoliv a kdekoliv. Výhodou je, že dostanete pouze ty zprávy, které vás budou zajímat. Při registraci si totiž sami zvolíte, který typ zpráv chcete dostávat. Kromě zpráv o plánovaných odstávkách vody či elektřiny, kulturních akcích apod., budete varování před nebezpečím v případě krizových situací. 

Přes Úřad v mobilu/Hlášenírozhlasu.cz bude možné posílat také upozornění na nedostatky nebo závady na městském majetku, a to díky tzv. Hlášení závad, kdy budete přesměrováni na mapové podklady od společnosti T-mapy, které město Dvůr Králové nad Labem využívá.

V aplikaci bude možné si také prolistovat a přečíst Noviny královédvorské radnice.


Jak se zaregistrovat:

Je to opravdu snadné! Do služby Hlášenírozhlasu.cz se můžete zaregistrovat prostřednictvím:

 • přihlášení přes internetové stránky služby Hlášenírozhlasu.cz - www.mudk.hlasenirozhlasu.cz: klikněte na tlačítko Odebírat hlášení a zaregistrujte se,
 • osobně nebo odevzdáním ikona souboruregistračního letáku: vyplněnou a podepsanou registraci společně se souhlasem GDPR v listinné podobě odevzdejte buď na recepci městského úřadu (nám. T. G. Masaryka 38), nebo v městském informačním centru (Švehlova 400),
 • instalace mobilní aplikace Hlášenírozhlasu.cz do svého chytrého telefonu (zdarma ke stažení na Google Play nebo App Store): v nabídce měst si vyberte město Dvůr Králové nad Labem a zaregistrujte se. Aplikace vám ulehčí přístup k informacím. Podívejte se na ikona souborupostup k registraci do mobilní aplikace a ikona souboruprůvodce mobilní aplikací,

           Google Play           App Store

 • převod kontaktů z SMS InfoKanálu: pokud jste již registrováni k odběru zpráv prostřednictvím SMS InfoKanálu, tyto kontakty budou pro účel zasílání krizových zpráv automaticky převedeny. Registrovaným občanům přijde upozornění SMS zprávou nebo e-mailem na převod čísla pro kontrolu dříve nahlášených údajů a s nabídkou možnosti registrace do aplikace k odběru dalších typů zpráv.   

Jak služba funguje a jak s ní pracovat naleznete v ikona souboruÚřad v mobilu/Hlášenírozhlasu.cz - návod k registraci, přihlášení a manuál.


Jak zkontrolovat správnost kontaktů převedených z SMS InfoKanálu:

Kontrolu provedete na adrese zde

 1. zadejte svůj e-mail či telefonní číslo použité při registraci u dosavadní služby,
 2. dejte odeslat, 
 3. na e-mail či telefon vám přijde autorizační kód,
 4. vložte autorizační kód,
 5. vytvořte si nové heslo,
 6. přihlaste se do služby Úřad v mobilu/Hlášenírozhlasu.cz,
 7. po přihlášení klikněte na "Můj profil",
 8. zkontrolujte/aktualizujte zadané údaje.

V případě, že budete chtít službu Úřad v mobilu/Hlášenírozhlasu.cz využívat i pro odběr dalších typů zpráv, například aktualit z města a městského úřadu, pozvánek na akce atd., je možné tyto odběry nastavit přes ikonku ozubeného kolečka (nastavení sledování) v pravém horním rohu stránky "Můj profil". Zprávy vám poté budou zasílány do e-mailu nebo do mobilní aplikace, kterou je možné si zdarma stáhnout do vašeho chytrého telefonu.


V případě dotazů kontaktujte:

město Dvůr Králové nad Labem, oddělení vztahů k veřejnosti

Poskytovatel služby – URBITECH, s. r. o.


Úřad v mobilu logo

Vytvořeno 31.10.2022 15:48:13 | přečteno 2925x | Bc. Jan Skalický, MSc.