K metropolitní síti se připojí areál koupaliště

síť zelena

Město Dvůr Králové nad Labem pokračuje v budování metropolitní sítě, která datově propojuje jak budovy organizací města, tak další zájmové objekty ve Dvoře Králové nad Labem. Během letošního podzimu bude k metropolitní sítí nově připojen areál Tyršova koupaliště.

„Zemní práce, které začnou během několika dní a budou realizovány ve druhé polovině září a v říjnu, povedou od křižovatky Poděbradovy ulice s ulicí Jaroslava Biliny, úzkou uličkou podél Hotelu Za Vodou a dále v Mánesově ulici až k areálu koupaliště,“ říká Ondřej Samek, vedoucí odboru informatiky na městském úřadě, a dodává: „Díky rozšíření metropolitní sítě bude možné koupaliště připojit na síť technických služeb, otevře se nám příležitost nabídnout v areálu nové služby návštěvníkům a také bude možné areál a parkoviště připojit ke kamerovému systému městské policie.“

Kromě připojení areálu koupaliště bude letos na podzim na metropolitní síť připojena mimo jiné také budova Základní škola a Praktická škola Přemyslově ulici. Stavební práce provede společnost Michlovský – stavební, s. r. o., Zlín, která vyhrála výběrové řízení, město za ně zaplatí cca 1,2 mil. Kč včetně DPH.

Město Dvůr Králové nad Labem buduje metropolitní síť dlouhodobě, a to nejen v centru. V minulých letech byly optické trasy rozšířeny také do Žirče a do Lipnice. Nyní je na ně připojeno téměř padesát budov, například městský úřad, mateřské, základní a střední školy, technické služby města, MěVaK, městská policie a Policie ČR, dále hasičská stanice ve Dvoře Králové nad Labem, budovy pošty nebo nádraží a řada dalších. Zájemcům z řad podnikatelů a organizací město svou metropolitní síť pronajímá. Ceník a všeobecné podmínky, které jsou nedílnou součástí vzorové smlouvy, jsou na stránkách www.mudk.cz/man. Cena za pronájem se odvíjí od délky využívané optické trasy a počtu pronajatých vláken.

Miroslava Kameníková

Vytvořeno 14.9.2023 9:31:19 | přečteno 198x | Bc. Jan Skalický, MSc.