Město má aktualizovaný ceník za pronájem hrobových míst

pomnik zelena

Město Dvůr Králové nad Labem aktualizovalo ikona souboruceník za pronájem hrobových míst na veřejných pohřebištích. Od 1. dubna je tak cena, která se skládá z nájemného a cen za služby s nájmem spojené, stanovena na 170 Kč/m2/rok (30 Kč za nájemné a 140 Kč za služby). Cena za služby s nájmem spojených zahrnuje vodné, údržbu vodovodního řadu a zapůjčení konví, údržbu travnatých ploch, okrasné zeleně a vzrostlých stromů, údržbu a čištění cest včetně zimní údržby, úklid odpadů včetně jejich likvidace, údržbu oplocení a ostatního zařízení pohřebiště, vedení evidence o hrobových místech atd.


V případě pohřbení do země (do rakve) je nájemce povinen před datem pohřbu uhradit nájem za celou tlecí dobu. Na hřbitovech ve Dvoře Králové nad Labem a v Lipnici je tlecí doba hydrogeologickým průzkumem stanovena na 20 let, na hřbitovech ve Verdeku a v Žirči je to 25 let.

Ceník za pronájem hrobových míst na veřejných pohřebištích schválila rada města jako vnitřní předpis města, dokument je zveřejněn na stránkách města v sekci Město/Vyhlášky, nařízení a vnitřní předpisy.

Miroslava Kameníková
Vytvořeno 17.3.2023 9:11:46 | přečteno 321x | Bc. Jan Skalický, MSc.