Práce na obnově vodovodu a kanalizace ve Slunečné ulici budou pokračovat v dalším úseku

prace silnice zelena

VIDEOREPORTÁŽ: Pracovníci společnosti Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem dokončili první část obnovy vodohospodářské infrastruktury ve Slunečné ulici, a to v úseku od křižovatky s Tyršovou ulicí až za areál mateřské školy. „Došlo k výměně vodovodu, a to i části vodovodu v areálu MŠ. Sanace splaškové kanalizace inverzním rukávcem probíhá průběžně, a to v úseku, který je předčištěn a roboticky opraven,“ říká Ivo Antonov ze společnosti MěVaK. Další část prací bude zahájena v pátek 19. května a potrvá do 10. srpna 2023, tentokrát se bude jednat o zbývající úsek Slunečné ulice, a to ke křižovatce s ulicí Okružní a dále ke křižovatce s ulicí Na Vyhlídce. 

„V daném úseku opět dojde k obnově kanalizace inverzním rukávcem a k obnově vodovodu. Operativní a plánované odstávky pitné vody budou vždy v předstihu nahlášeny a informovat o nich budeme také na stránkách MěVaK www.mevakdknl.cz i stránkách města www.mudk.cz,“ podotýká Ivo Antonov.

Během stavebních prací bude daný úsek pro dopravu zcela uzavřen, umožněn bude pouze vjezd vozidel integrovaného záchranného systému. Po obou stranách ulice zůstanou průchozí chodníky, aby bylo možné staveništěm projít, parkování je možné v ulici Na Vyhlídce. „Prosíme občany o zvýšenou opatrnost a dodržení všech bezpečnostních opatření při průchodu staveništěm a řidiče o dodržování dopravního značení. Děkujeme za trpělivost nejen obyvatelům ulice, jsme si vědomi komplikací, které stavba přináší, ale je potřeba dožilou infrastrukturu opravit,“ říká místostarosta Jan Helbich.

Za obnovu vodohospodářské infrastruktury ve Slunečné ulici město zaplatí přes 20,7 mil. Kč. Po skončení těchto prací bude povrch výkopu ve vozovce upraven vrstvou asfaltu a překopy v chodnících dočasně vyrovnány štěrkovým povrchem. Město aktuálně připravuje projekt na rekonstrukci vozovky, chodníků a veřejného osvětlení v této ulici.

Miroslava KameníkováSlunečná ul. - 2. etapa stavebních prací


Obnova vodovodní infrastruktury - Slunečná

Slunečná ul. - zahájení prací

Slunečná ul. - zahájení prací

 
Slunečná ul. - 2. etapa stavebních prací

Slunečná ul. - 2. etapa stavebních prací

 
Slunečná ul. - rozdělení stavebních etap

Slunečná ul. - rozdělení stavebních etap

 
 
Vytvořeno 17.5.2023 11:48:38 | přečteno 187x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková