Zástupci svazku Královská věnná města jednali v královédvorském Safari Parku

věnná města logo

Na půdě Safari parku ve Dvoře Králové nad Labem se ve středu 6. září 2023 uskutečnil výkonný výbor svazku obcí Královská věnná města (KVM), jehož členem je také Dvůr Králové nad Labem. Město zastupovaly Jana Mikysková z Informačního centra a Ing. Kateřina Súkupová z odboru školství, kultury a sociálních věcí. Pozvání na výkonný výbor svazku KVM přijal také pan starosta Dvora Králové nad Labem Ing. Jan Jarolím.

Členové výkonného výboru informovali o průběhu letní soutěže na téma „S královnami do věnných měst“. Soutěže se zúčastnilo celkem 247 soutěžících z různých koutů země, 12 výherců obdrží ceny z jednotlivých měst svazku KVM. V rámci kreativního salonu KVM natočily děti krátká propagační videa, vyhlášení divácky nejúspěšnějšího videa a vítězného videa dle odborné poroty je do 15. října 2023 na stránce www.vennamesta.cz/salon.

Na výkonném výboru nechyběly ani informace o návrzích nápadů k 15. výročí vzniku dohody KVM a k 25 letům spolupráce KVM, např. ples města Chrudimi konaného ve dnech 19. a 20. ledna 2024. Dvůr Králové nad Labem se aktivně zapojuje do činností svazku a snaží se zviditelnit města společnou propagací.


Ing. Kateřina Súkupová a Jana Mikysková

Vytvořeno 13.9.2023 9:16:24 | přečteno 62x | Bc. Jan Skalický, MSc.