Revitalizace areálu autobusového nádraží


Město Dvůr Králové nad Labem vypsalo architektonickou soutěž na revitalizaci autobusového nádraží

verejne zakazky zelena

VIDEOREPORTÁŽ: Rada města Dvůr Králové nad Labem schválila soutěžní podmínky otevřené anonymní architektonicko-urbanisticko-dopravní projektové soutěže o návrh řešení revitalizace autobusového nádraží ve Dvoře Králové nad Labem včetně podkladů a příloh. Architektonická soutěž je vypsána jako dvoufázová, odměny účastníkům jsou navrženy v souhrnné výši 900 tisíc Kč. Předmětem soutěže je zpracování architektonicko-urbanisticko-dopravního návrhu na revitalizaci autobusového nádraží ve městě. „Areál stávajícího autobusové nádraží je v nevyhovujícím stavu a my chceme nabídnout občanům města i návštěvníkům, kteří k nám zavítají, moderní a důstojné prostředí s patřičným zázemím pro jejich cestování,“ zdůvodnil chystanou revitalizaci starosta Jan Jarolím.

7.3.2022 17:59:38 | přečteno 34x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Revitalizace autobusového nádraží ve Dvoře Králové nad Labem

verejne zakazky zelena

DVOUFÁZOVÁ OTEVŘENÁ ANONYMNÍ ARCHITEKTONICKO-URBANISTICKO-DOPRAVNÍ PROJEKTOVÁ SOUTĚŽ O NÁVRH: Předmětem soutěže je zpracování architektonicko – urbanisticko – dopravního návrhu na revitalizaci autobusového nádraží ve Dvoře Králové nad Labem. Stávající autobusové nádraží umístěné na zadaném území je ve zcela nevyhovujícím stavu, na hranici životnosti. Primárním zadáním je návrh nového důstojného autobusového nádraží. Sekundárním je nastolení širší urbanistické a dopravní koncepce území. Návrh by měl respektovat ekonomické možnosti zadavatele. Zadavatel uvádí, že výše investičních nákladů stavby (autobusové nádraží + další nutné investice pro jeho fungování včetně dopravního napojení, parkování dle normových požadavků a parkování pro kola) činí 70 mil. Kč bez DPH v cenách dle standardizované cenové soustavy k prosinci roku 2020. Prohlídka soutěžního místa se uskuteční 16. března 2022.

4.3.2022 15:31:20 | přečteno 86x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Podoba autobusového nádraží vzejde z připravované architektonické soutěže

pozemky zelena

Po úspěšně zrealizované architektonické soutěži na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny město Dvůr Králové nad Labem připravuje další architektonickou soutěž, jejímž předmětem bude zpracování architektonicko-urbanisticko-dopravního návrhu na revitalizaci autobusového nádraží. Tento areál město vlastní od konce roku 2019 a v letošním roce koupilo i zbývající nemovitosti, jež jsou součástí areálu, včetně budovy, která se v něm nachází.

29.12.2021 9:29:04 | přečteno 67x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 
Vytvořeno 29.12.2021 9:29:12 | přečteno 232x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková