Revitalizace areálu bývalé Mayerovy továrny

Město představilo soutěžní návrhy na revitalizaci „Mayerky“, veřejnost je uvidí na výstavě

byty zelena

Ve čtvrtek 27. ledna odpoledne se v areálu bývalé Mayerovy továrny uskutečnilo slavnostní představení návrhů zaslaných do architektonické soutěže na revitalizaci toho brownfieldu. K vidění byl nejen vítězný návrh ateliéru GRIMM Architekti Žďár nad Sázavou, ale také všechny ostatní návrhy, celkem jich do soutěže přišlo jedenáct. Pro město Dvůr Králové nad Labem se jednalo o historicky první uspořádanou architektonickou soutěž, a to na revitalizaci areálu, který by měl sloužit jako nové kulturní a zábavní centrumDošlé architektonické návrhy si můžete také prohlédnout zde.

30.1.2022 22:07:16 | přečteno 102x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Vítězem architektonické soutěže na revitalizaci Mayerovy továrny je návrh ateliéru Grimm Architekti

informace zelena

Město Dvůr Králové nad Labem na jaře letošního roku vypsalo architektonickou soutěž na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny, který se nachází na náměstí Republiky v městské památkové zóně. Do soutěže přišlo celkem 11 návrhů. Ve středu 29. září se sešla odborná porota, v níž kromě starosty Jana Jarolíma a místostarosty Jana Helbicha zasedli také renomovaní architekti prof. Jiří Suchomel, doc. Ivan Plicka a architekt Milan Košař, aby všechny návrhy posoudila a zhodnotila. Vítězem architektonické soutěže se stal návrh Rudolfa Grimma z ateliéru GRIMM Architekti, s. r. o., Žďár nad Sázavou, s vítězstvím v soutěži je spojena odměna ve výši 900 tisíc Kč. Na druhém místě skončil návrh studia Drawcon, s. r. o., Brno, které získá odměnu 800 tisíc Kč, a na třetí příčce návrh studia MS architekti, s. r. o., Praha, které obdrží odměnu 400 tisíc Kč. Porota se navíc rozhodla udělit Studiu LIBRE, s. r. o., Praha odměnu 100 tisíc Kč za některé pozoruhodné dílčí podněty a řešení, které přinesl jeho soutěžní návrh.

26.10.2021 11:24:26 | přečteno 122x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Bylo ukončeno přijímání návrhů do architektonické soutěže na revitalizaci areálu Mayerovy továrny

informace zelena

Město Dvůr Králové nad Labem letos na jaře vypsalo architektonickou soutěž na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny (areál bývalého Strojtexu), který se nachází na náměstí Republiky v městské památkové zóně. Zájemci o účast v soutěži mohli posílat své návrhy do 27. července.  Předmětem soutěže bylo zpracování architektonického návrhu na řešení rekonstrukce areálu.

27.8.2021 11:27:49 | přečteno 114x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Videoreportáž: Architektonická soutěž na revitalizaci areálu Mayerovy továrny

fotoaparat zelena

Areál bývalé Mayerovy továrny tiskárny látek, jedna z hlavních investičních priorit města Dvůr Králové nad Labem, bude již brzy znát své nové využití, které určí architektonická soutěž. Budova v centru města byla postavena v 70. letech 19. století. Ve 30. letech 20. století byla přestavěna pro potřeby „tekstilní a krajinské výstavy“ a poté roky sloužila jako městská tržnice. Vystřídaly se zde i společnosti Strojtex a družstvo Vánoční ozdoby.

14.5.2021 11:26:30 | přečteno 172x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Revitalizace areálu bývalé Mayerovy továrny

verejne zakazky zelena

OTEVŘENÁ ANONYMNÍ ARCHITEKTONICKÁ PROJEKTOVÁ SOUTĚŽ O NÁVRH ŘEŠENÍ (29. března 2021 - 27. července 2021 do 11:30 hod.):  Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu na řešení rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem (bývalý areál podniku Strojtex) v území městské památkové zóny Dvůr Králové nad Labem, areál však není zapsán na seznamu nemovitých kulturních památek ČR. Návrh by se měl stát jedním z podkladů k zadání zakázky na zpracování navazujících výkonových fází projekčních prací, dohledu nad jejich provedením a uvedením předmětné stavby do užívání. Návrh by měl architektonicky, výtvarně a provozními vazbami zapojit areál do historického centra města a otevřít ho široké veřejnosti z řad obyvatel města i jeho návštěvníků. Návrh by měl respektovat ekonomické možnosti zadavatele. Zadavatel uvádí, že výše investičních nákladů stavby (rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny) činí 280 mil. Kč bez DPH (bez nákladů na záchranný archeologický výzkum). Prohlídka soutěžního místa se uskuteční 21. dubna 2021.

1.4.2021 11:40:47 | přečteno 2145x | Bc. Jan Skalický, MSc. | Celý článek
 

Architektonická soutěž na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny bude opětovně vypsána

Gotický znak města

Kvůli technickým problémům při zveřejnění bude architektonická soutěž na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny opětovně vypsána. Rada města Dvůr Králové nad Labem na své schůzi 24. března 2021 rozhodla o opětovném vypsání architektonické soutěže na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny, který se nachází v centru na náměstí Republiky. Vinou technických problémů došlo k uveřejnění soutěže ve Věstníku veřejných zakázek o jeden den později než na profilu zadavatele (usnesení ikona souboruikona souboruč. R/166/2021 - 76. Rada města Dvůr Králové nad Labem).

26.3.2021 11:23:14 | přečteno 172x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Město Dvůr Králové nad Labem vypsalo architektonickou soutěž na revitalizaci Mayerovy továrny

Gotický znak města

Rada města Dvůr Králové nad Labem schválila soutěžní podmínky otevřené anonymní architektonické projektové soutěže o návrh řešení revitalizace areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem včetně podkladů a příloh. Architektonická soutěž je vypsána jako jednokolová, odměny účastníkům jsou navrženy v souhrnné výši 2,5 mil. Kč (schůze dne 10. března 2021, usnesení ikona souboruikona souboruč. R/125/2021 - 75. Rada města Dvůr Králové nad Labem). Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu na řešení rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem (areál bývalého Strojtexu), který se nachází na náměstí Republiky v městské památkové zóně.

19.3.2021 11:24:40 | přečteno 142x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 
Vytvořeno 25.10.2021 11:28:14 | přečteno 1424x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková