Mayerka

Pokračuje příprava revitalizace Mayerovy továrny, zastupitelé rozhodli o podání žádosti o dotaci

informace zelena

Město Dvůr Králové nad Labem pokračuje v přípravě revitalizace areálu Mayerovy továrny, a to podle vítězného návrhu ateliéru Grimm Architekti, s. r. o., Žďár nad Sázavou, který vzešel z architektonické soutěže. Na březnovém zasedání zastupitelé souhlasili s podáním žádosti o dotaci na způsobilé výdaje ve výši přesahující 350 mil. Kč programu Brownfieldy z Národního plánu obnovy. Žádost, která musí být podána do 20. dubna, momentálně dokončují pracovníci odboru rozvoje, investic a správy majetku na královédvorském městském úřadě ve spolupráci s pracovníky Centra investic, rozvoje a inovací v Hradci Králové.

28.3.2023 13:07:20 | přečteno 200x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Rekonstrukce Mayerovy továrny proběhne po etapách, a to i kvůli financování

informace zelena

Město Dvůr Králové nad Labem pokračuje v přípravě významné investiční akce, kterou je rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny na nové kulturní zábavně-vzdělávací centrum. Tým architektů a odborníků z ateliéru GRIMM Architekti, s. r. o., Žďár nad Sázavou, který vyhrál architektonickou soutěž, postupně dopracoval soutěžní návrh a zároveň zpracovává projektovou dokumentaci na revitalizaci areálu a výkon autorského dozoru. Aby bylo možné podle plánů akci realizovat postupně, a především aby město Dvůr Králové nad Labem bylo schopno zajistit její financování, došlo k rozdělení rekonstrukce na etapy. 

31.8.2022 10:20:04 | přečteno 36x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Přípravy revitalizace Mayerovy továrny pokračují, začínají práce na projektové dokumentaci

informace zelena

Město Dvůr Králové nad Labem udělalo další významný krok k tomu, aby se z bývalého areálu Mayerovy továrny mohlo stát nové kulturní a zábavní centrum. Starosta města Jan Jarolím a architekt Rudolf Grimm podepsali smlouvu na zpracování projektové dokumentace na revitalizaci a výkon autorského dozoru. Uzavření smlouvy vyplynulo z výsledků architektonické soutěže, kterou město Dvůr Králové nad Labem uspořádalo vloni a kterou vyhrála společnost GRIMM Architekti, s. r. o., Žďár nad Sázavou.

13.4.2022 9:38:56 | přečteno 106x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

ROZHOVOR s architektem Rudolfem Grimmem, autorem vítězného návrhu na revitalizaci Mayerovy továrny

fotoaparat zelena

VIDEO: Podívejte se na rozhovor s architektem Rudolfem Grimmem z atelieru GRIMM Architekti, který zvítězil v otevřené architektonické soutěži na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny, do které přišlo 11 soutěžních návrhů. Všechny si veřejnost může prohlédnout na výstavě konané přímo ve 3. patře Mayerovy továrny a to od 7. do 13. února 2022. Otevřeno denně od 13 do 18 hodin. Další informace k tématu najdete na www.mudk.cz/mayerka. Došlé architektonické návrhy si můžete také prohlédnout zde.

3.2.2022 11:57:29 | přečteno 142x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Město představilo soutěžní návrhy na revitalizaci „Mayerky“, veřejnost je uvidí na výstavě

byty zelena

Ve čtvrtek 27. ledna odpoledne se v areálu bývalé Mayerovy továrny uskutečnilo slavnostní představení návrhů zaslaných do architektonické soutěže na revitalizaci toho brownfieldu. K vidění byl nejen vítězný návrh ateliéru GRIMM Architekti Žďár nad Sázavou, ale také všechny ostatní návrhy, celkem jich do soutěže přišlo jedenáct. Pro město Dvůr Králové nad Labem se jednalo o historicky první uspořádanou architektonickou soutěž, a to na revitalizaci areálu, který by měl sloužit jako nové kulturní a zábavní centrumDošlé architektonické návrhy si můžete také prohlédnout zde.

30.1.2022 22:04:46 | přečteno 190x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 

Vítězem architektonické soutěže na revitalizaci Mayerovy továrny je návrh ateliéru Grimm Architekti

informace zelena

Město Dvůr Králové nad Labem na jaře letošního roku vypsalo architektonickou soutěž na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny, který se nachází na náměstí Republiky v městské památkové zóně. Do soutěže přišlo celkem 11 návrhů. Ve středu 29. září se sešla odborná porota, v níž kromě starosty Jana Jarolíma a místostarosty Jana Helbicha zasedli také renomovaní architekti prof. Jiří Suchomel, doc. Ivan Plicka a architekt Milan Košař, aby všechny návrhy posoudila a zhodnotila. Vítězem architektonické soutěže se stal návrh Rudolfa Grimma z ateliéru GRIMM Architekti, s. r. o., Žďár nad Sázavou, s vítězstvím v soutěži je spojena odměna ve výši 900 tisíc Kč. Na druhém místě skončil návrh studia Drawcon, s. r. o., Brno, které získá odměnu 800 tisíc Kč, a na třetí příčce návrh studia MS architekti, s. r. o., Praha, které obdrží odměnu 400 tisíc Kč. Porota se navíc rozhodla udělit Studiu LIBRE, s. r. o., Praha odměnu 100 tisíc Kč za některé pozoruhodné dílčí podněty a řešení, které přinesl jeho soutěžní návrh.

28.1.2022 12:04:12 | přečteno 196x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková | Celý článek
 
Vytvořeno 28.1.2022 12:04:25 | přečteno 863x | Ing. Mgr. Miroslava Kameníková