Bílá místa konce války ve Dvoře Králové n. L.

Výstava
Pořadatel: Městské muzeum
Místo konání: Městské muzeum - Špýchar
Datum konání: 17.9.2021 až 21.11.2021
Typ akce: Výstava

Podrobný popis:

Výstava se zaměřuje na bližší poznání jednoho z významných a zajímavých, přesto dosti opomíjených, úseků 2. světové války v našem městě. Je to téma, o kterém široká veřejnost příliš neví a také nemluví. Výstava shrnuje dohledaná objektivní data a podrobnosti o tajné válečné výrobě leteckých motorů Junkers.

Návštěvníci se dozvědí kdy a proč se část textilních továren v našem městě přeměnila na výrobu leteckých součástek Junkers, kde všude a co se vyrábělo. Výstava poodkryje nejen to, jak žili lidé z našeho města pracující v těchto továrnách i ti, kteří byli přivezení do Dvora Králové nad Labem na nucené práce, ale i kde zde byla různá ubytovací zařízení. Tato výjimečná výstava vznikla ve spolupráci s Muzeem a Pojizerskou galerií v Semilech p.o., archivem v Zámrsku, Leteckým muzeem Kbely, České  - německým fondem budoucnosti, Vojenským historickým ústavem, Ing. Josefem Jiránkem a celou řadou soukromých osob.

Díky nim se podařilo sestavit tuto unikátní expozici, kterou můžete v Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem shlédnout.

Otevírací doba: úterý-neděle 9-12/13-17, svátky 13-17

Vstupné: dospělí 40 Kč, snížené vstupné 20 Kč


příloha