Aktuality

Obrzek aktuality

Koupaliště se připravuje na letošní sezonu

24.05.2022 | Tyršovo koupaliště se připravuje na své otevření. Dokončena byla oprava hřiště, které má nový povrch a je nalajnováno na basketbal, tenis a nohejbal. V průběhu sezony dojde k doplnění čar o panáka na skákání a další dětské hry. Oproti původnímu předpokladu proběhne na koupališti kontrola z hygieny až 30. května, protoje otevření plánováno na čtvrtek 2. června. O den dříve se totiž v areálu uskuteční Den dětí, který připravil pro děti z místních mateřských a základních škol DDM Jednička. Od 2. června bude možné na pokladně koupaliště zakoupit sezonní vstupenky či si vyřídit pronájem kabinek. Provozní řád koupaliště se nezměnil, nový ceník najdete na www.tsdvur.cz.

Obrzek aktuality

Rozhovor Josefem Holubem o včelařích na Královédvorsku

24.05.2022 |

VIDEO ROZHOVOR: Co je to medomet, kdy začíná včelařův rok nebo s jakými nejčastějšími problémy se potýkají včelaři na Královédvorsku se dozvíte z rozhovoru s Josefem Holubem, předsedou Včelařského spolku Dvůr Králové nad Labem.
Spolek v letošním roce slaví 130 let od svého založení a při té příležitosti se ve Špýcharu královédvorského městského muzea koná výstava s názvem Královédvorští včelaři. Výstavu můžete navštívit až do 5. června 2022, od úterý do neděle v čase 9:00-12:00 a 13:00-17:00 hod.

Obrzek aktuality

Výběrové řízení - odborný referent/referentka stavebního úřadu

23.05.2022 | Město Dvůr Králové nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na pozici odborného referenta/odborné referentky na odboru výstavby a územního plánování (stavebního úřadu) Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem. Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou s termínem nástupu dle dohody. Zájemci o tuto pracovní pozici mohou zasílat své přihlášky nejpozději do pondělí 6. června 2022, 12:00 hod., na adresu sekretariátu tajemníka městského úřadu.

Obrzek aktuality

Paní Anna Medlíková oslavila 104. narozeniny. Blahopřejeme!

20.05.2022 | Paní Anna Medlíková, která bydlí v královédvorském domově pro seniory v Roháčově ulici, slaví v pátek 20. května 2022 své 104. narozeniny. K pátečním gratulantům se připojili také starosta Dvora Králové nad Labem Jan Jarolím a Lenka Prajzlerová z komise pro občanské záležitosti, kteří ji popřáli pevné zdraví a hodně životního elánu.

Obrzek aktuality

V královédvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

20.05.2022 | Stávající budovu laboratoří Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem doplní do příštího léta nástavba se dvěma operačními sály a jejich zázemím. Stavební práce, které dnes slavnostně zahájili zástupci kraje a dodavatele, vyjdou na 62,6 milionu korun.

Obrzek aktuality

Ve Špýcharu městského muzeu prezentovali studii protipovodňových opatření

19.05.2022 | Po zkušenostech s povodněmi, jež se periodicky opakují, se město Dvůr Králové nad Labem dlouhodobě zabývá problematikou ochrany svého území před škodami způsobenými velkou vodou. V pondělí 16. května 2022 se proto v sále Špýcharu městského muzea uskutečnila veřejná prezentace nové studie, kterou město nechalo zpracovat a jež řeší jednak ochranu obydleného území formou tzv. „ohrázkování“, jednak úpravy veřejného prostoru v blízkosti řeky Labe.

Obrzek aktuality

Výběrové řízení - odborný referent/referentka odboru dopravního a správního

19.05.2022 | Město Dvůr Králové nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na pozici odborného referenta/referentky odboru dopravního a správního Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem. Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou dovolenou) s předpokládaným nástupem dle dohody. K náplni práce bude patřit agenda silničního správního úřadu. Zájemci o tuto pracovní pozici mohou zasílat své přihlášky do pondělí 6. června 2022, 12:00 hod. na adresu sekretariátu tajemníka městského úřadu.

Obrzek aktuality

Nájemné za pronajaté městské pozemky je třeba zaplatit do 30. června 2022

18.05.2022 | Oznamujeme občanům, že ani v roce 2022 nebudou nájemcům rozesílány složenky na úhradu nájemného za pronajaté pozemky ve vlastnictví města. Dovolujeme si tedy připomenout všem nájemcům, kteří doposud nájem neuhradili, povinnost uhradit nájemné za pronajaté pozemky nejpozději do čtvrtku 30. června 2022.

Obrzek aktuality

Uzavírka Komenského ulice od 17. května

17.05.2022 | Upozorňujeme řidiče na dopravní omezení v Komenského ulici vzniklá v souvislosti s rekonstrukcí budovy bývalé základní školy. Kvůli umístění zařízení staveniště a prováděným pracím bude tato ulice od  17. května 2022 po nezbytně nutnou dobu uzavřena pro veškerou dopravu a nebude tu možné ani parkovat. Ulice tak zůstane přístupná pouze pro pěší a dopravní obsluhu.

Obrzek aktuality

I lešení či kontejner na chodníku vyžaduje zvláštní užívání

16.05.2022 | Vzhledem k množícím se případům nepovolených umístění reklamních zařízení, kontejnerů, lešení a provádění stavebních prací na území města připomínáme povinnost pro fyzické i právnické osoby vyplývající z ust. § 25 zákona č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích, tzv. zvláštního užívání pozemních komunikací a chodníků.

Obrzek aktuality

Z bývalé školy vznikne bezbariérová administrativní budova městského úřadu

13.05.2022 | Během nadcházejících měsíců se bývalá ZŠ Komenského v centru města změní na moderní bezbariérovou administrativní budovu s kancelářemi, do kterých se přestěhují některé z odborů městského úřadu. Náročnou investiční akci, jež bude zahájena v nejbližších dnech, provede královédvorská stavební firma J. Pišta a spol., společnost s r. o., která vyhrála veřejnou zakázku.

Obrzek aktuality

VIDEOREPORTÁŽ: Výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod v Žirči

13.05.2022 | Podívejte se, jak pokročily stavební práce při výstavbě kanalizace a čistírny odpadních vod v městské části Žireč. Stavba, která je jednou z významných investic města, započala vloni a bude dokončována v letošním roce 2022 spuštěním čistírny i kanalizace do zkušebního provozu. Celkové náklady na výstavbu přesahují 75 mil. Kč, z čehož přes 60 % bude kryto z dotačního titulu, který město získalo.

Obrzek aktuality

Obnova povrchu silnice na vedlejších komunikacích v Žirči

13.05.2022 | Upozorňujeme obyvatele a návštěvníky Žirče, že od pondělí 16. května po dobu cca 14 dnů zde bude probíhat obnova povrchů vedlejších komunikací zasažených stavbou nové kanalizace. Řidiče prosíme, aby v co největší možné míře omezili parkování v dotčených lokalitách. Děkujeme za pochopení.

Obrzek aktuality

Pátek 13. – Den požární bezpečnosti cílí na požáry v přírodě

13.05.2022 | Již několik let Česká asociace hasičských důstojníků vyhlašuje pátek třináctého Dnem požární bezpečnosti. Letos tento den připadá na 13. května a je věnován především problematice nebezpečí vzniku požáru v přírodním prostředí, kde požáry pravidelně přibývají s příchodem jara a provázejí nás přes celé léto až do podzimu. Hasičský záchranný sbor proto připravil několik tematických informačních materiálů, které najdete v tomto článku.

Obrzek aktuality

ZUŠ R. A. Dvorského se představuje

11.05.2022 | VIDEOPOZVÁNKA: Podívejte se, co vše pro žáky, ale i pro dospělé studenty nabízí královédvorská Základní umělecká škola R. A. Dvorského, která ve městě působí již 73 let. Chcete-li se do moderních prostor školy na náměstí T. G. Masaryka podívat, můžete k tomu využít dny otevřených dveří ve čtvrtek 12. května a v pondělí 16. května, vždy od 13 do 17 hodin. Všechny důležité informace o škole najdete na www.zusdk.cz.

Obrzek aktuality

Připomněli si 77. výročí konce 2. světové války

09.05.2022 | V neděli 8. května 2022 se na královédvorském městském hřbitově uskutečnila vzpomínková akce k připomenutí 77. výročí konce 2. světové války. Přítomní si vyslechli projev místostarostky města Alexandry Jiřičkové, která poté spolu s místostarostou Janem Helbichem položila květinový věnec u hrobu s památníkem válečných hrdinů. Kromě nich válečné oběti uctila také širší rodina majora Čeňka Matějky, účastníka bojů o osvobození Dvora Králové nad Labem, který zahynul 5. května 1945 nedaleko nynější Základní školy 5. května, květy položili i členové místního klubu Legion Veterans. Hlavní část pietního aktu zakončil společný zpěv české státní hymny v podání pěveckého sboru Záboj.

Obrzek aktuality

VIDEOPOZVÁNKA: Zveme do Staré radnice na výstavu Modrotisk i jinak

06.05.2022 | Přijďte se přesvědčit o tom, jak originálně se dá pojmout stará technika modrotisku. Výstavu Modrotisk i jinak pořádá Městské muzeum ve Dvoře Králové nad Labem v prostorách Výstavní síně Staré radnice až do 5. června 2022. Otevřeno je úterý-pátek 9:00-12:00 hod. a 13:00-16:00 hod., o víkendu 13:00-16:00 hod.

Obrzek aktuality

Stomatologická pohotovost - květen 2022

06.05.2022 | V článku najdete rozpis služeb zubní lékařské pohotovosti na květen 2022 pro oblast Dvora Králové nad Labem. Ordinační doba stomatologické pohotovosti je o víkendech a státních svátcích v čase 8:00–12:00 hod. Aktuální přehled najdete také na webu Královéhradeckého kraje: www.kr-kralovehradecky.cz. Upozorňujeme, že může dojít ke změnám v rozpisu, aktuální informace najdete na stránkách kraje a aktualizovaný rozpis je vyvěšen také na dveřích nové polikliniky.