Aktuality

Obrzek aktuality

Participativní rozpočet: Uspěly Dětské hřiště s posezením v Macharově ul. a Lávka přes Hartský potok

03.10.2022 | Je rozhodnuto. Ve 2. ročníku participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem zvítězil projekt Dětského hřiště a posezení v ulici Macharova, který získal 149 hlasů (170 kladných, 21 záporných), na druhém místě skončila Lávka přes Hartský potok v Podharti se 114 hlasy (146 kladných, 32 záporných). Během příštího roku by tak měla být zahájena realizace těchto dvou projektů.

Obrzek aktuality

Vyšlo zářijové číslo Novin královédvorské radnice

03.10.2022 | Vyšlo nové číslo Novin královédvorské radnice 9/2022 s tradiční přílohou KdeCo s pozvánkami na říjnové akce ve městě. Noviny Královédvoráci najdou ve svých poštovních schránkách v následujících dnech. Od pátku 7. října budou noviny k dispozici v městském informačním centru ve Švehlově ulici a na recepci městského úřadu na náměstí T. G. Masaryka. Noviny si můžete přečíst také on-line v sekci Noviny radnice.

Obrzek aktuality

Výměna plynovodu uzavře část Kotkovy a Blahoslavovy ulice

03.10.2022 | Upozorňujeme, že z důvodu výměny plynovodu budou v termínu 3. října až 8. prosince 2022 pro dopravu uzavřeny úseky ulic Kotkova a Blahoslavova. Stavební práce se týkají úseku Kotkovy ulice od mostku přes Hartský potok ke křižovatce s ulicí Chelčického a navazujícího úseku cca poloviny Blahoslavovy ulice. Objízdná trasa je vyznačena ulicemi Hlávkova, Zeyerova a Nerudova. Řidiče i chodce prosíme o zvýšenou obezřetnost při pohybu v blízkosti staveniště.

Obrzek aktuality

Město připravuje prodej pozemků pro výstavbu rodinných domů v Seifertově ulici

03.10.2022 | Město Dvůr Králové nad Labem připravuje k prodeji celkem 9 pozemků pro výstavbu rodinných domů v lokalitě Seifertovy ulice. Pozemky jsou o výměře od 677 m2 po 959 m2. Záměr prodeje schválilo zastupitelstvo  města na svém zářijovém zasedání. Prodeje, které budou formou elektronické aukce, budou zveřejněny na stránkách města současně s vyvolávací cenou a podmínkami.

Obrzek aktuality

Napojení na kanalizaci a ČOV Žireč se blíží, občané byli o postupu informováni

03.10.2022 | Město Dvůr Králové nad Labem zahájilo postupné převzetí stavby kanalizace a čistírny odpadních vod v Žirči od zhotovitele stavby, kterým je společnost GASCO, spol. s r. o., Pardubice. Tím se blíží nejen řízení o  povolení zkušebního provozu, ale i následná povinnost vlastníků domů se na splaškovou kanalizaci připojit. Tuto povinnost stanovuje vodní zákon, a to v případě, když je v obci postavena veřejná splašková kanalizace a napojení je technicky možné. 

Obrzek aktuality

Pečovatelská služba otevře 3. října své dveře veřejnosti a zve na listopadovou Noc venku

03.10.2022 | Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem zve veřejnost k prohlídkám svých zařízení – přijďte si v pondělí 3. října 2022 prohlédnout, jak se bydlí v domech s pečovatelskou službou v ul. Elišky Krásnohorské a v Sadové a jak se proměnil Dům Žofie v Bezručově ulici. Zde jsou nově nabízené ubytovací jednotky a byty pro osoby v bytové nouzi. Po dvouleté pauze zaviněné koronavirem také pečovatelská služba spolu s partnery připravuje již devátý ročník benefiční a vzdělávací akce Noc venku, která se uskuteční ve čtvrtek 24. listopadu 2022.

Obrzek aktuality

Uzavření pracoviště registru vozidel ve čtvrtek 27. října

03.10.2022 |

Upozorňujeme veřejnost, že z provozních důvodů bude ve čtvrtek 27. října 2022 uzavřeno pracoviště registru vozidel v budově odloučeného pracoviště městského úřadu, Nedbalova 574. Původně oznámený termín uzavření pracoviště v úterý 4. října byl zrušen a pracoviště bude občanům tento den k dispozici. Děkujeme za pochopení.

Obrzek aktuality

VIDEOREPORTÁŽ: Připomeňte si Den Šindelářské věže

30.09.2022 | V pátek 23. září 2022 jsme si připomněli doby, kdy Dvůr Králové nad Labem obklopovaly hradby. Na historii poslední z původně čtyřech městských hradebních věží odkazoval právě Den Šindelářské věže. Během dopoledního programu pracovníci městského muzea a MAS Královédvorsko připravili pro žáky mateřských a základních škol edukační program se zajímavými úkoly. Při něm si žáci mohli procvičit své vědomosti nejen z dějepisu a českého jazyka, ale i dalších předmětů. V rámci večerního programu byla pro veřejnost připravena pomyslná prohlídka interiéru Šindelářské věže a to při promítání 3D vizualizace z dílny Ladislava Válka.

Obrzek aktuality

Stomatologická pohotovost - říjen 2022

30.09.2022 | V tomto článku najdete rozpis služeb zubní lékařské pohotovosti v oblasti Dvora Králové nad Labem, který poskytl Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Ordinační doba stomatologické pohotovosti je o víkendech a státních svátcích v čase 8:00–12:00 hod. Aktuální přehled najdete také na webu Královéhradeckého kraje: www.kr-kralovehradecky.cz. Upozorňujeme, že může dojít ke změnám v rozpisu, aktuální informace najdete na stránkách kraje a aktualizovaný rozpis je vyvěšen také na dveřích nové polikliniky Rooseveltova čp. 474.

Obrzek aktuality

Florbalisté dostanou od města dotaci 100 tisíc Kč

30.09.2022 |

Zastupitelstvo města schválilo na svém zářijovém zasedání poskytnutí dotace ve výši 100 tisíc Kč TJ Sokol Dvůr Králové nad Labem na zvýšené výdaje družstva mužů florbalu, kteří postoupili do celorepublikové soutěže. Oddíl florbalu pod TJ již získal pro letošní rok dotaci ve výši 230.000 Kč. S účastí ve vyšší soutěži však souvisí nárůst výdajů na dopravu, startovné, zvýšená spotřeba sportovního materiálu, nájemné, zajištění soutěží na domácím hřišti atd.

Obrzek aktuality

S výběrem střední školy a budoucího povolání opět pomůže Prezentace středních škol a zaměstnavatelů

29.09.2022 | Máte doma školáka, který tápe, na jakou střední školu by se měl přihlásit? Přemýšlí vaše dítě nad tím, jaké si vybrat zaměstnání? Potom si nenechte ujít tradiční Prezentaci středních škol a zaměstnavatelů, která se uskuteční v trutnovském společenském centru Uffo v pátek 7. a v sobotu 8. října 2022.
Pokud vám uvedený termín nevyhovuje, prezentace škol se od začátku října do 12. listopadu postupně konají ve všech okresních městech Královéhradeckého kraje. Více informací na www.vybiramstredni.cz.

Obrzek aktuality

Vyjádření lídrů volebních stran ve Dvoře Králové nad Labem po komunálních volbách

27.09.2022 | Přečtěte si vyjádření lídrů jednotlivých volebních stran ve Dvoře Králové nad Labem po komunálních volbách. Volby vyhrálo po čtyřech letech opět hnutí ANO 2011 (41,52 % hlasů, získalo 9 mandátů) před ODS (14,67 % hlasů, 3 mandáty), Sportovci pro Dvůr (14,27 % hlasů, 3 mandáty), DKoalicí (13,23 % hlasů, 3 mandáty), SÍLOU DVORA (9,55 % hlasů, 2 mandáty) a Českou pirátskou stranou (6,76 % hlasů, 1 mandát). K volebním urnám ve městě zamířilo 5 169 voličů, volební účast byla 41,65 %.

Obrzek aktuality

Oblastní charita pořádá od 26. září do 7. října 2022 materiální sbírku

26.09.2022 | Oblastní charita Dvůr Králové pořádá sbírku materiální pomoci, která se uskuteční od 26. září do 7. října 2022. Darovat je možné podzimní a zimní oblečení, potřeby do domácnosti, trvanlivé potraviny a drogerii. Materiální pomoc je možné přinášet do budovy Husova sboru naproti ZŠ Schulzovy sady (Legionářská 1311, Dvůr Králové nad Labem). 

Obrzek aktuality

Volby do zastupitelstva ve Dvoře Králové nad Labem vyhrálo opět hnutí ANO 2011

24.09.2022 | Volby do Zastupitelstva města Dvůr Králové nad Labem, které se konaly 23. a 24. září 2022, vyhrálo hnutí ANO 2011 s 41,52 % hlasů a získalo 9 mandátů. Na druhém místě skončila ODS se ziskem 14,67 % hlasů a 3 mandáty, třetí jsou Sportovci pro Dvůr, kteří se 14,27 % hlasů získali také 3 mandáty. V zastupitelstvu  města budou zasedat také zástupci následujících volebních stran: DKoalice (13,23 % – 3 mandáty), SÍLA DVORA (9,55 % – 2 mandáty) a Česká pirátská strana (6,76 % – 1 mandát). K volebním urnám ve městě zamířilo 5 169 voličů, volební účast byla 41,65 %.

Obrzek aktuality

Město Dvůr Králové nad Labem získalo Cenu sociálních služeb za dostupné bydlení

21.09.2022 | Město Dvůr Králové nad Labem získalo v letošním 12. ročníku Cen sociálních služeb ocenění v kategorii inovativní projekt podporující spolupráci a rozvoj sociální práce a sociálních služeb, konkrétně za vybudování dostupného bydlení při rekonstrukci Domu Žofie. Vzniklo šest nových bytů pro osoby, které si nemohou dovolit bydlet za komerční nájemné. Tyto byty navazují na sociální služby, které město zřídilo již dříve – noclehárna a azylový dům. Dostupné a stabilní bydlení významně zkvalitnilo život osob, které se ocitly v tíživé životní situaci. Slavnostní předání cen se uskutečnilo během programu Svátku seniorů ve čtvrtek 15. září na Pivovarském náměstí v Hradci Králové a za město Dvůr Králové nad Labem ocenění převzala Kateřina Erlebachová z odboru školství, kultury a sociálních věcí.