Aktuality

Obrzek aktuality

Dobrovolníci vysadili tři nové aleje ve svahu nad Verdekem

02.12.2021 | Asi dvacítka dobrovolníků – dospělých i dětí – se v sobotu 27. listopadu sešla v polích nad Verdekem, aby podpořila dobrou věc a vlastními silami tu vysadila 80 ovocných stromů. Záměr výsadby nových stromořadí na pozemcích města, které byly v rámci pozemkových úprav přímo vytvořeny jako ochrana před vodní erozí, připravil odbor životního prostředí královédvorského městského úřadu ve spolupráci se společností Lesy města Dvůr Králové nad Labem a s technickými službami města. Přestože podobná výsadba již několik let probíhá, aktuální novinkou bylo právě zapojení veřejnosti. Lidé tak měli možnost vlastními silami udělat něco pro životní prostředí a přispět ke zlepšení charakteru krajiny. Odměnou jim byl nejen dobrý pocit z odvedené práce, ale také malé občerstvení či špekáčky, které si tu na ohni mohli opéct.

Obrzek aktuality

Lesy města nabízejí vánoční stromky k prodeji

01.12.2021 | V areálu společnosti Lesy města Dvůr Králové nad Labem, s. r. o., (Raisova ulice, vedle stavebnin PRODOMA) byl zahájen prodej vánočních stromečků. Prodej bude probíhat do pondělí 20. prosince, nebo do vyprodání zásob, a to každý všední den od 8:00 do 16:00 hod., o sobotách pak od 8:00 do 12:00 hod. V nabídce je smrk ztepilý (200 Kč), borovice lesní (200 Kč), jedle kavkazská (450 Kč) či jedlové chvojí (30 Kč). Jako obvykle zákazníci budou mít případné zkrácení stromku, frézování a balení zdarma. Nabídka je platná jen do vyprodání zásob, platba jen v hotovosti. Zákazníky prosíme o dodržování hygienických opatření - roušky a rozestupy v areálu firmy.

Obrzek aktuality

Zahraniční pedagogové navštívili Dvůr Králové nad Labem

01.12.2021 | V úterý 30. listopadu navštívila Dvůr Králové nad Labem delegace složená ze zahraničních pedagogů a studentů ze Španělska, Portugalska a Řecka. Ti do České republiky přicestovali na pozvání Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice v rámci projektu Erasmus+ Agriculture and Global Challenges. Během úterního dopoledne pedagogové spolu se zástupkyní hořické školy Markétou Zívrovou a projektovým manažerem Dominikem Lukaštíkem nejprve zavítali na městský úřad, kde se setkali s královédvorským starostou Janem Jarolímem a v přátelské atmosféře diskutovali na téma vzdělávání a zaměstnanost. 

Obrzek aktuality

Město opraví havarijní úsek uličky mezi Alešovou a Bezručovou ulicí

01.12.2021 | Ulička mezi Alešovou a Bezručovou ulicí, která vede podél vlečky a kterou často využívají chodci i cyklisté, se dočká opravy. Ve zhruba jedenáctimetrovém úseku, který je v havarijním technickém stavu, dojde k zajištění nestabilního svahu cesty, vznikne zde 1,5 metru široký chodník a v této části úseku bude podél vlečky také nainstalováno nové zábradlí.

Obrzek aktuality

O forenzní značení je stále zájem, speciální mikrotečky už chrání kola za více než 5 milionů korun

01.12.2021 | Již více než dva roky realizuje Městská policie Dvůr Králové nad Labem (MPDK) v rámci prevence kriminality projekt forenzního značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek, který má za úkol snížit majetkovou  trestnou činnost a ochránit majetek občanů města. „Od září 2019, kdy jsme projekt spustili, jsme označili celkem 169 jízdních kol v hodnotě přes 5 milionů Kč,“ říká Jan Štípek, ředitel MPDK. 

Obrzek aktuality

Vychází odpadový kalendář města na rok 2022

30.11.2021 | Společně s listopadovým číslem Novin královédvorské radnice je do všech královédvorských domácností distribuován také čtrnáctidenní stolní kalendář města pro rok 2022. V tom chceme občanům poskytnout aktuální ucelené informace o možnostech předcházení vzniku a třídění odpadů z domácností. V kalendáři jsou u jednotlivých dní vyznačeny "odpadové akce", které se budou konat - např. mobilní svozy nebezpečných, objemných a zahradních odpadů, elektrozařízení a železného šrotu, provozní doby sběrného dvora, sběrné dny pytlového sběru papíru, plastů, nápojových kartonů, textilu a kovů v pilotní oblasti, svoz vánočních stromečků, bioodpadu a týdny, ve kterých bude probíhat „měsíční“ svoz směsného komunálního odpadu. Dále v kalendáři naleznete přehled kulturních, sportovních a společenských akcí, které se budou konat v našem městě v roce 2022.

Obrzek aktuality

Výběrové řízení – odborný referent/odborná referentka školství odboru ŠKS

30.11.2021 | Město Dvůr Králové nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na pozici odborného referenta/odborné referentky školství odboru školství, kultury a sociálních věcí Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem (ŠKS). Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou s předpokládaným termínem nástupu dle dohody. K náplni práce patří komplexní agenda školství ve správním obvodu obce s rozšířenou působností. Zájemci o toto pracovní místo mohou zasílat své přihlášky do úterý 4. ledna 2022, 12:00 hod., na adresu sekretariátu tajemníka úřadu.

Obrzek aktuality

Výběrové řízení - strážník/strážnice městské policie

30.11.2021 | Město Dvůr Králové nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na pozici strážník/strážnice Městské policie Dvůr Králové nad Labem. Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou s předpokládaným termínem nástupu podle dohody. Zájemci o tuto pozici mohou své přihlášky do výběrového řízení zasílat do pondělí 3. ledna 2022 do 12:00 hod. na adresu sekretariátu starosty města.

Obrzek aktuality

MUDr. Miroslava Landová končí se stomatologickou praxí

30.11.2021 | MUDr. Miroslava Landová, zubní lékařka ve Dvoře Králové nad Labem, Spojených národů 743, upozorňuje pacienty, že od 1. ledna 2022 odchází do důchodu a končí s lékařskou prací. Přes trvající snahu najít za sebe v ordinaci náhradu se zatím nástupce nepodařilo zajistit. Paní doktorka proto svým pacientům doporučuje, aby se v případě, že se jí nepodaří najít za sebe náhradu, zaregistrovali u jiného stomatologa. Informace budou postupně vyvěšovány v ordinaci.

Obrzek aktuality

Podoba autobusového nádraží vzejde z připravované architektonické soutěže

29.11.2021 | Po úspěšně zrealizované architektonické soutěži na revitalizaci areálu bývalé Mayerovy továrny město Dvůr Králové nad Labem připravuje další architektonickou soutěž, jejímž předmětem bude zpracování architektonicko-urbanisticko-dopravního návrhu na revitalizaci autobusového nádraží. Tento areál město vlastní od konce roku 2019 a v letošním roce koupilo i zbývající nemovitosti, jež jsou součástí areálu, včetně budovy, která se v něm nachází.

Obrzek aktuality

Vyšlo listopadové číslo Novin královédvorské radnice

29.11.2021 | Vyšlo nové číslo Novin královédvorské radnice 11/2021 s přibaleným odpadovým kalendářem a brožurou pečovatelské služby. Noviny najdou Královédvoráci ve svých poštovních schránkách během následujících dvou týdnů. Distribuce novin potrvá déle než obvykle z důvodu objemnosti celého balení, děkujeme proto za pochopení. Od pondělí 6. prosince budou noviny (bez kalendáře a brožury PS) k dispozici také v městském informačním centru ve Švehlově ulici a ve vestibulu městského úřadu na náměstí T. G. Masaryka. Noviny si můžete přečíst také on-line v sekci Noviny radnice.

Obrzek aktuality

Technické služby hledají kandidáty na pozici - Mzdová účetní, personalistka

26.11.2021 | Technické služby města Dvora Králové nad Labem hledají vhodné kandidáty na obsazení pracovní pozice Mzdová účetní, personalistka. Jedná o plný pracovní úvazek s termínem nástupu ihned nebo dle dohody. Zájemci nabízenou pracovní pozici mohou zasílat své životopisy a s dotazy se obracet na personalistku TSm, Jiřinu Kubíčkovou, tel.: 739 008 667, e-mail: kubickova@tsdvur.cz.

Obrzek aktuality

Vláda vyhlásila nouzový stav do 25. prosince 2021, omezí hromadné akce či provoz restaurací

26.11.2021 | Vláda Andreje Babiše v demisi rozhodla na jednání ve čtvrtek 25. listopadu 2021 o vyhlášení nouzového stavu na území České republiky od 00:00 hodin dne 26. listopadu 2021 na 30 dnů. Zároveň schválila krizová opatření, kterými zpřísnila podmínky pro provoz některých služeb a pro konání hromadných akcí. Rozhodla také o vyhlášení pracovní povinnosti pro zdravotnické pracovníky.

Obrzek aktuality

Očkování bez registrace nabízí také zdravotnické zařízení Vividus East

24.11.2021 | Další možnost pro ty, kteří se chtějí bez předchozí registrace nechat očkovat proti nemoci covid-19, nabízí ve městě také zdravotnické zařízení Vividus East, které se nachází v ulici Spojených národů 857 (budova bývalé školky Tiba). Pro zájemce o očkování starší 16 let jsou bez registrace k dispozici termíny očkování ve dnech 26. listopadu a 3., 4., 10., 11., 17., 18., 21. a 28. prosince 2021. Provádí se aplikace první, druhé a také třetí - posilující dávky očkování, více informací na tel.: 499 621 990. Celkový rozpis termínů včetně časů očkování najdete uvnitř článku.

Obrzek aktuality

Kvůli ptačí chřipce byl zakázán venkovní chov drůbeže na území České republiky

24.11.2021 |

S ohledem na výskyt nebezpečné veterinární nákazy - vysoce patogenní influenzy ptáků (aviární influenzy, tzv. "ptačí chřipky") vydala Státní veterinární správa jako příslušný správní orgán dne 23. 11. 2021 nařízení k zabránění kontaktu drůbeže s volně žijícími ptáky a k zamezení šíření nebezpečné nákazy. Všem chovatelům drůbeže s výjimkou běžců a holubů se zakazuje chovat drůbež pod širým nebem a nařizuje umístit chované ptáky do budov v hospodářství. Nařízení zároveň omezuje pohyb osob v hospodářstvích s chovem drůbeže. Cílem přijímaných opatření je minimalizace rizika zavlečení nákazy do chovů. Plné znění nařízení najdete uvnitř článku.

Obrzek aktuality

Vítání občánků do odvolání zrušeno

24.11.2021 | Z důvodu zhoršující se epidemické situace bylo do odvolání zrušeno slavnostní vítání občánků města Dvůr Králové nad Labem. Zrušení se týká všech letošních plánovaných termínů. Všichni zájemci však o slavnostní přivítání občánků nepřijdou, ceremoniály se uskuteční v roce 2022 až to umožní přijatá protiepidemická opatření. Rodiče nově narozených dětí, kteří mají zájem o účast na slavnostním ceremoniálu, mohou i nadále kontaktovat paní Lenku Havlovou z Komise pro občanské záležitosti, a to telefonicky na čísle 499 318 255 nebo e-mailem na: havlova.lenka@mudk.cz. Ta bude zájemce o aktuálních termínech vítání včas informovat.

Obrzek aktuality

Na setkání v Kamenné Hoře se jednalo o novém přeshraničním projektu

23.11.2021 | Zástupci města Dvůr Králové nad Labem navštívili ve čtvrtek 18. listopadu polské partnerské město Kamennou Horu, kam je v rámci obnovení spolupráce pozval tamní starosta Janusz Chodasewicz. Během uplynulých dvou let totiž kontakty obou měst přerušila koronavirová pandemie. Město Dvůr Králové nad Labem zastupovala místostarostka Alexandra Jiříčková a návštěvy se zúčastnily také ředitelka městského muzea Dana Humlová, ředitelka městského kulturního zařízení Hankův dům Jana Kubcová a ředitelka městské knihovny Slavoj Marta Pešková Staníková.