Aktuality

Obrzek aktuality

Zapojte se do komunitní výsadby ovocných keřů u hájenky

22.03.2023 | Chcete aktivně strávit sobotní dopoledne v přírodě, nevadí vám přiložit ruku k dílu a záleží vám na životním prostředí? Tak přijďte v sobotu 25. března od 10:00 do 15:00 hod. ke královédvorské hájence „U Landů“ sázet ovocné keře. Pod vedením sadaře se budou sázet rybízy, angrešty, borůvky, muchovníky, rakytníky a další ovocné keře. Akci připravuje město Dvůr Králové nad Labem ve spolupráci s Lesy města Dvůr Králové nad Labem a DDM Jednička.

Obrzek aktuality

Připomněli si 124. výročí narození Rudolfa Antonína Dvorského

24.03.2023 | V pátek 24. března 2023 uplynulo 124 let od narození jednoho z nejslavnějších královédvorských rodáků, hudebního skladatele, zpěváka, klavíristy, kapelníka a nakladatele, Rudolfa Antonína Dvorského. Mistrovu památku dnes přišli k jeho hrobu uctít královédvorský místostarosta Vítězslav Šturma, ředitelka Hankova domu Jana Kubcová a také Kateřina Pištorová, vedoucí odboru školství, kultury  a sociálních věcí místního městského úřadu. Slavného královédvorského muzikanta si také každoročně připomínáme hudebním festivalem Dny R. A. Dvorského, který se letos koná již po osmadvacáté. Hlavní festivalový večer byl letos naplánován právě na dnešní den, kdy by mistr oslavil své narozeniny. Z důvodu onemocnění hudebníků je však dnešní koncert nutné odložit, o náhradním termínu konání koncertu budeme veřejnost informovat.

Obrzek aktuality

Částečná uzavírka Hradecké ulice

24.03.2023 | Upozorňujeme řidiče, že od pondělí 27. března 2023 dojde k částečným uzavírkám Hradecké ulice a to postupně na třech úsecích v lokalitě mezi křižovatkou s ulicí Zborovská a Na Kopečku. Z důvodu stavebních prací při rekonstrukci plynovodu tu bude uzavřen jeden jízdní pruh a doprava tu bude řízena pomocí semaforů. Stavební práce jsou rozděleny do 3 etap - v rámci 1. etapy bude v termínu 27. 3. až 16. 4. 2023 částečně uzavřen úsek mezi ulicemi Husitská a K Vodárně. Dále v rámci 2. etapy bude v termínu 17. 4. až 7. 5. 2023 částečně uzavřen navazující asi 100m úsek od ul. K Vodárně směrem k ulici Na Kopečku. Poslední 3. etapa pak od 8. do 28. 5. 2023 přinese částečnou uzavírku asi 100m úseku od křižovatky se Zborovskou ul. směrem k ulici Husitské.

Obrzek aktuality

Festival Dny R. A. Dvorského: hlavní festivalový večer byl pro nemoc odložen

24.03.2023 | AKTUALIZACE: Hlavní festivalový večer, který se měl konat v pátek 24. března, byl z důvodu nemoci odložen. O náhradním termínu budeme informovat. Již po dvacáté osmé se sejdou příznivci swingové, jazzové a bluesové hudby, městské kulturní zařízení Hankův dům totiž na letošní jaro připravilo další ročník populárního festivalu Dny R. A. Dvorského. Těšit se můžete hned na čtyři večery – koncertní a taneční. Festival odstartuje v pátek 17. března v Hankově domě Královédvorskou swingovou tančírnou. „Tradičně je připraven průřez žánry, a to s kapkou swingu. Jsme rádi, že tančírnu navštěvují jak zkušení tanečníci, tak mladí krátce po tanečních. A dojíždějí i z jiného kraje,“ říká ředitelka Hankova domu Jana Kubcová.

Obrzek aktuality

Jan Štípek byl zvolen novým členem rady města

23.03.2023 | Jan Štípek, nový člen zastupitelstva města, ve čtvrtek 23. března 2023 na 3. zasedání zastupitelstva složil slib zastupitele a následně byl zvolen novým členem rady města Dvůr Králové nad Labem. Jan Štípek, který na kandidátce ANO 2011 skončil v loňských komunálních volbách jako první náhradník, v zastupitelstvu nahradil Janu Špačkovou, která na post zastupitelky rezignovala 7. března 2023. Důvodem rezignace byla neslučitelnost funkce zastupitelky (a radní) s funkcí v justici, které se ujme.

Obrzek aktuality

Zapojte se do tvorby nové strategie města, zveme vás na veřejná projednávání

23.03.2023 |

Dvůr Králové nad Labem – Město Dvůr Králové nad Labem připravuje nový program rozvoje (PRM) na období 2023–2030. Tento strategický dokument ukáže, jakým směrem se bude město v následujících letech rozvíjet. Do tvorby dokumentu se mohou zapojit významným způsobem také občané Dvora Králové nad Labem, které vedení města zve na veřejná projednávání. Všechna setkání se uskuteční v sále ZUŠ R. A. Dvorského, vždy od 18:00 hod., a to v těchto dnech:

  • úterý 4. dubna 2023: téma hospodářský rozvoj a infrastruktura;
  • úterý 11. dubna 2023: téma cestovní ruch, volný čas, kvalita života;
  • úterý 18. dubna 2023: téma vzdělávání, sociální oblast, zdravotnictví.

Obrzek aktuality

Mobiliář v parku Schulzovy sady doplní nové koše na tříděný odpad

22.03.2023 | Pracovníci Technických služeb města Dvora Králové nad Labem (TSm) v těchto dnech dokončují instalaci nových odpadkových košů v parku Schulzovy sady. Sedm nádob v kombinaci kov a dřevo, jejichž podobu schválil městský architekt, letos v rámci obnovy mobiliáře nahradí původní plastové koše, které jsou rozmístěny po celém parku. Nové odpadkové koše jsou stejného typu jako ten u griloviště ve spodní části parku, který byl nainstalován vloni na podzim a je rozdělen na tři separátní nádoby na papír, plasty a směsný odpad.

Obrzek aktuality

V dubnu se do ulic Dvora Králové nad Labem vrátí sdílená kola

22.03.2023 |

Chcete se rychle a ekologicky dopravovat po městě? Tak i letos k tomu budete moci využít sdílených kol. Projekt, který úspěšně odstartoval ve Dvoře Králové nad Labem v loňském roce, bude pokračovat i v nadcházejících měsících. Rozhodla o tom rada města, která schválila smlouvu se společností nextbike Czech Republic, s. r. o., která službu zajišťuje. Sdílená kola se do ulic vrátí v pondělí 3. dubna 2023. Zájemci budou mít k dispozici opět 50 kol městského typu, která si budou moci vypůjčit a vrátit zatím na 17 stanovištích. Po dobu provozu Tyršova koupaliště se znovu počítá také se zřízením stanoviště u brány areálu. 

Obrzek aktuality

Rada města projednala žádosti o dotace na sport a tělovýchovu do výše 50 tisíc Kč

22.03.2023 | Město Dvůr Králové nad Labem v letošním roce podpoří sport a tělovýchovu, a to částkou 7 mil. Kč, finance poputují nejen na dlouhodobou činnost sportovních oddílů na území města, ale tak také na sportovce – jednotlivce a na pořádání sportovních akcí ve Dvoře Králové nad Labem. Odbor školství, kultury a sociálních věcí obdržel celkem 32 žádostí na činnost (jedna byla vyřazena), 19 žádostí na sportovní akce a 5 žádostí jednotlivců. Všechny žádosti projednala sportovní komise a rada města schválila příjemce dotací do výše 50 tisíc Kč.  Rozdělení dotací nad 50 tisíc Kč projednají zastupitelé města na zasedání 23. března 2023.

Obrzek aktuality

Výběrové řízení - odborný referent/referentka silničního hospodářství a speciálního stavebního úřadu

21.03.2023 | Město Dvůr Králové nad Labem vyhlašuje výběrové řízení na pozici odborného referenta/referentky – silniční hospodářství, speciální stavební úřad odboru dopravního a správního Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem. Jedná se o pracovní poměr na dobu neurčitou s předpokládaným nástupem dle dohody. K náplni práce bude patřit zejména agenda silničního správního úřadu a speciálního stavebního úřadu. Zájemci o tuto pracovní pozici mohou zasílat své přihlášky do pondělí 17. dubna 2023, 12:00 hod. na adresu sekretariátu tajemníka městského úřadu.

Obrzek aktuality

Máte zajímavý nápad na rozvoj města? Zapojte se do participativního rozpočtu, návrhy přijímáme do 16. dubna

21.03.2023 | Již třetí rok po sobě mají občané města možnost se aktivně zapojit do rozhodování o rozvoji Dvora Králové nad Labem formou participativního rozpočtu. Výsledkem může být nové hřiště, zeleň, nové či opravené herní a cvičební prvky nebo pořádání akce pro veřejnost. Pokud nosíte v hlavě podobné nápady, neváhejte, opět budete mít šanci třeba proměnit lokalitu, v níž žijete. V rámci participativního rozpočtu občané navrhují a následně vybírají, co by se mělo z městských peněz upravit, pořídit či realizovat. Pravidla 3. ročníku Participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem (s podtitulem „Měníme spolu Dvůr“) schválila rada města ve čtvrtek 16. února 2023 jako vnitřní předpis města č. 9/2023.

Obrzek aktuality

Rada rozdělila část dotací pro poskytovatele sociálních služeb

21.03.2023 |

Také letos město Dvůr Králové nad Labem podpoří poskytovatele sociálních služeb, na což ve svém rozpočtu vyčlenilo 3 mil. Kč. Žádost o dotaci podalo jedenáct poskytovatelů na pětadvacítku různých služeb. Rada města nyní schválila příjemce dotací do výše 50 tisíc Kč.

Obrzek aktuality

Město nabízí k pronájmu byt 1+1 v ulici Eduarda Zbroje

21.03.2023 | Město Dvůr Králové nad Labem nabízí formou obálkové metody k pronájmu městský byt o dispozici 1+1, 37,86 m2, v domě čp. 2903 v ulici Eduarda Zbroje. Uzávěrka příjmu nabídek je ve středu 29. března 2023 v 17:00 hod. Zájemci o pronájem mohou své nabídky doručit v termínu na předepsaném formuláři na podatelnu městského úřadu. Podmínkou pronájmu městského bytu je mj. uhrazení zálohy a trvalý pobyt ve Dvoře Králové n. L. po dobu min. 2 let, popř. sídlo podnikání ve městě po dobu min. 1 roku. Zájemce také nesmí být dlužníkem města v uplynulých dvou letech. Prohlídka bytu, na kterou není nutno se předem hlásit, se uskuteční 22. března v 16:00 hod. a 23. března v 10:00 hod.

Obrzek aktuality

Jarní sběr zahradního odpadu 2023

20.03.2023 |

Město Dvůr Králové nad Labem pořádá od čtvrtku 30. března do středy 5. dubna 2023 tradiční jarní sběr zahradního odpadu, který je určen pouze pro fyzické osoby. Na místech uvedených v rozpise budou přistaveny velkoobjemové kontejnery k odložení zahradního odpadu. Žádáme občany, aby nepřinášeli jiné druhy odpadů, obsluhující pracovník technických služeb je nebude přijímat.

Obrzek aktuality

Město Dvůr Králové nad Labem chce podpořit vznik nové stomatologické ordinace

17.03.2023 | Jedním ze zásadních témat, která rezonují napříč republikou, je nedostatek zubních lékařů a nejinak je tomu i ve Dvoře Králové nad Labem. Vedení města však chce tento problém aktivně řešit, a proto budou zastupitelé na svém zasedání ve čtvrtek 23. března projednávat poskytnutí finančního daru ve výši 2,5 mil. Kč na nákup vybavení do nové stomatologické ordinace ve Dvoře Králové nad Labem.

Obrzek aktuality

VIDEOREPORTÁŽ: Architekti představili návrh koncepce revitalizace parku Schulzovy sady

17.03.2023 | Úterní odpoledne 14. března patřilo ve Dvoře Králové nad Labem diskuzi na téma revitalizace parku Schulzovy sady. Nejprve ve velmi příjemné atmosféře proběhla procházka parkem za účasti občanů a architektů, kteří připravují koncepční studii revitalizace. Společně tak měli možnost projít významné lokality městského parku, kterým se podrobněji věnují v navrhované koncepci. Na následném projednávání v sále ZUŠ R. A. Dvorského pak architekti představili pracovní verzi koncepce, která již obsahuje konkrétní návrhy úprav a využití parku v budoucnu, a během zhruba dvouhodinové diskuze probrali s občany jejich názory k jednotlivým částem představeného dokumentu.

Obrzek aktuality

Město má aktualizovaný ceník za pronájem hrobových míst

17.03.2023 | Město Dvůr Králové nad Labem aktualizovalo ceník za pronájem hrobových míst na veřejných pohřebištích. Od 1. dubna je tak cena, která se skládá z nájemného a cen za služby s nájmem spojené, stanovena na 170 Kč/m2/rok (30 Kč za nájemné a 140 Kč za služby). Cena za služby s nájmem spojených zahrnuje vodné, údržbu vodovodního řadu a zapůjčení konví, údržbu travnatých ploch, okrasné zeleně a vzrostlých stromů, údržbu a čištění cest včetně zimní údržby, úklid odpadů včetně jejich likvidace, údržbu oplocení a ostatního zařízení pohřebiště, vedení evidence o hrobových místech atd.

Obrzek aktuality

Podpora kompostování stále pokračuje

16.03.2023 | Podpora domácího kompostování ve Dvoře Králové nad Labem pokračuje i nadále. Pokud jste si kompostér již objednávali, dostavte se prosím v pondělí 3. 4. nebo 17. 4. 2023 (8:00-11:00 a 13:00-16:30 hod.) na MěÚ, odbor životního prostředí (náměstí T. G. Masaryka 59, č. dveří 12), k podpisu nájemní smlouvy. S sebou přineste občanský průkaz a parcelní číslo pozemku, na kterém bude kompostér umístěn. Pokud Vám žádný z výše uvedených termínů nevyhovuje, lze dohodnout jiný termín e-mailem na adrese sirkova.eva@mudk.cz nebo telefonicky na tel. č.: 499 318 289.  V případě, že jste si kompostér zatím neobjednávali a máte o něho zájem, vyplňte prosím příslušný kupón v elektronické podobě a zašlete ho na adresu sirkova.eva@mudk.cz.

Obrzek aktuality

Jednání pracovní skupiny k zadání revitalizace Tyršova koupaliště

14.03.2023 | Druhý březnový týden se poprvé sešli členové pracovní skupiny, která má za úkol řešit zadání pro revitalizaci Tyršova koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem. Kromě prvního seznámení s podklady řešili také harmonogram a náplň dalších schůzek. „Předpokládáme, že se skupina sejde asi osmkrát. Součástí jednání budou i návštěvy jiných měst, ve kterých se chceme zaměřit na historii nebo revitalizaci tamních areálů koupališť a seznámit se s jejich provozně ekonomickými faktory,“ uvedl místostarosta Vítězslav Šturma.