Zeptejte se...

Máte-li dotaz, připomínku či jiné sdělení týkající se záležitostí našeho města, napište nám.

Vkládat dotazy mohou pouze registrovaní uživatelé. Je zakázáno šířit reklamu, uveřejňovat protiprávní, nenávistné či vulgární sdělení. V případě že bude příspěvek v rozporu s některými výše uvedenými pravidly, má administrátor právo jej odstranit, stejně jako nevhodně formulované příspěvky.

Přispěvatelé poskytují právo k používání či reprodukování zaslaných dotazů.

V databázi otázek a odpovědí lze rovněž vyhledávat. Vložený dotaz se v databázi zobrazí až po vložení odpovědi. Zároveň bude odpověď zaslána na e-mail, který jste uvedli ve formuláři.

Vyhledávání v otázkách a odpovědíchVyhledat:      Kategorie:
Osvětlení přechodů.
pleska  |  28.8.2021 17:24:55
Nešlo by využít otevřeného výkopu silnice v křižovatce Spojených národů - Nerudova pro položení el.kabelu pro případný sloup veřej.osvětlení, který by se umístil na ostrůvek do středu křižovatky pro osvětlení přechodu (směr nemocnice), tak samotné křižovatky. Jelikož vysazený vzrostlý strom stíní stávajícímu osvětlení, bylo by to bezpečné dopravní řešení osvětlení křižovatky s přechodem pro chodce, kde jsem byl svědkem možného střetu automobilu jedoucího od Karlova k nemocnici na neosvětleném (kvůli stínícímu listnatému stromu) přechodu, s přecházejícím chodcem. Děkuji za odpověď a případné vyřešení dané situace.
Dobrý den, děkujeme za váš podnět, v tuto chvíli však není realizace, jak ji popisujete, možná. Připravuje se ale projekt na rekonstrukci silnice II/299 od okružní křižovatky u oční školy až k bývalému areálu TIBA Vorlech, zahrnujícího i vámi zmíněnou křižovatku, kdy tato křižovatka dozná změny oproti stávající poloze. Nově bude zahrnovat i osvětlené přechody pro chodce odpovídajícím normám. Pokud bychom tedy chtěli ukládat kabelové vedení do stávajícího výkopu a např. i osazovat svítidla, tak by se v budoucnu muselo veřejné osvětlení znovu odstranit a zmařily by se prostředky vložené do práce, navíc také jakákoliv ukládaná síť musí být povolena. A v tomto konkrétním případě zde neexistuje žádný projekt, natož rozhodnutí stavebního úřadu, které by nám to umožnilo. S pozdravem Ctirad Pokorný, vedoucí odboru rozvoje, investic a správy majetku
Dotaz ohledně uzavírky
spejchalova  |  4.8.2021 9:36:57
Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně uzavírky silnice II/300 v úseku Dvůr Králové- Kocbeře.
Objízdná trasa je vedená přes Zboží do Choustníkova Hradiště a to i v opačném směru,tak mě prosím vysvětlete proč vsichni řidiči si zkracují cestu spojovací silnicí III třídy ,když vyjímku mají pouze autobusy a zásobování.
Bydlím v tomto úseku a je to něco strašného.Máme problém s vyjíždění a zajíždění na pozemek bezohlední řidiči na nás troubí a projevují svůj vztek jinými způsoby.
Když musíme jít po komunikaci neberou zřetel na nás jako chodce ohrožují nás a pomalu donucují aby jsme šli příkopem.
Vím,že je to mimo obec ale měla by být alespoň přizpůsobena rychlost v této lokalitě někteří si to pletou ze závodní dráhou.
My i ostatní lidé co tu bydlíme jsme z této situace nešťastni.
Děkuji
Dobrý den, během uzavírky na silnici č. II/300 v úseku Kocbeře – Dvůr Králové nad Labem (křižovatka na Vítěznou) je objízdná trasa pro dopravu skutečně vedena přes Choustníkovo Hradiště a Zboží, a to v obou dvou směrech. Není však zakázáno využívat silnici III/29926 v úseku Zboží – odbočka pod lomem v Kocbeři. Jediným omezením na této silnici je, že na ni nesmí vjet vozidla těžší 6 tun, na což upozorňuje v obou směrech značka B13 „Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez“, která je opět v obou směrech doplněna dodatkovou tabulkou s informací, že dopravní obsluze je vjezd povolen.
Pro řidiče, kteří po této silnici jezdí, platí pravidla silničního provozu včetně předepsané rychlosti, tedy v obci jet rychlostí maximálně 50 km/hod., mimo obec rychlostí maximálně 90 km/hod. Podle informací Městské policie Dvůr Králové nad Labem strážníci v tomto místě provádějí namátkové kontroly. S pozdravem Miroslava Kameníková, tisková mluvčí
Ohňostroj
Avokrep  |  24.7.2021 21:59:28
Dobrý den,
můžeme odpálit ohňostroj bez jakéhokoli postihu a bez ohlášení?
Perková
Vážená paní Perková, pokud se jedná o soukromou akci a jsou odpalovány volně prodejné pyrotechnické výrobky, pak není ohlášení nutné. Jen je nutno dodržet čas nočního klidu, který je od 22:00 do 6:00 hod. S pozdravem Jan Skalický, oddělení vztahů k veřejnosti
zlomený spadlý strom
nacovska  |  20.7.2021 20:37:30
Dobrý den,
prosím, bylo by možné odstranit zlomený spadlý strom po bouřce z minulého týdne na cestě k Rhodosu. Konkrétně se jedná o odbočku z cesty mezi Lipnicí a koupalištěm. Je to příjemná možnost vyhnout se silnici v Lipnici, kde nejsou chodníky ani prostor pro cyklisty. Předem děkuji za kladné vyřízení. S pozdravem Nácovská 737806796
Vážená paní Nácovská, děkujeme za Váš podnět, který jsem předal technickým službám města k prověření. S pozdravem Jan Skalický, oddělení vztahů k veřejnosti
Autobusové spojení
Novodani  |  15.7.2021 18:23:50
Dobrý den, chci se zeptat proč už autobusy do Prahy nejezdí z autobusového nádraží. Děkuji Daniela Novotná
Vážená paní Novotná, autobusové spoje společností Arriva Východní Čechy, a. s., Trutnovská autobusová doprava, s. r. o., a JAMI-BUS, s. r. o., nezajíždějí na královédvorské autobusové nádraží jednak z důvodu úspory času a také z důvodu, že se za využití plochy autobusového nádraží platí poplatek, který v případě využití zastávky „Dvůr Králové n. L., pošta“ dopravce hradit nemusí. S pozdravem Jan Skalický, oddělení vztahů k veřejnosti
ulice Zborovská
V.Vyborna  |  15.7.2021 13:14:10
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké budou další kroky v rekonstrukci ul. Zborovská? Kanalizace a voda je již hotová, výkop provizorně zadělaný. Vjezdy, chodníky stále nedodělané! Jako obyvatelku této ulice mě zajímá, kdy bude stav vozovky a chodníků ve slušném stavu, tak aby se dalo projet na kole a projít bez obav.
Děkuji V. Výborná
Vážená paní Výborná, rekonstrukce vodovodu a kanalizace ve Zborovské ulici již skončila a došlo k provizorní úpravě povrchu komunikace po výkopech. Kompletní rekonstrukce ulice včetně chodníků, povrchu komunikace, dalších sítí, veřejného osvětlení a zeleně bude následovat v příštím roce. Zahájení dalších stavebních prací předpokládáme v jarních měsících. S pozdravem, Jan Skalický, oddělení vztahů k veřejnosti
Sekání trávníku
MV  |  4.6.2021 13:52:41
Dobrý den, chci se zeptat zda stále platí že vlastník pozemku je povinen sekat trávu na svém pozemku několik do roka a to kvůli množení plevelů?
Pokud to platí, tak bych rád věděl jak je to přesně formulováno.
Děkuji za odpověď.
Dobrý den, podle informace z odboru životního prostředí povinnost sekat vlastní pozemek přímo v zákoně na úseku životního prostředí není stanovena. V § 3 odst. 1 písm. a) zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči, v platném znění je v návaznosti na tuto problematiku pouze uvedeno, že vlastník pozemku je povinen zjišťovat a omezovat výskyt a šíření škodlivých organismů tak, aby nevznikla škoda jiným osobám nebo nedošlo k poškození životního prostředí anebo k ohrožení zdraví lidí nebo zvířat. Nutno však poznamenat, že jenom některé druhy plevelů jsou pro zdraví lidí nebo zvířat škodlivá a poškozují životní prostředí. S pozdravem Jan Skalický, oddělení vztahů k veřejnosti
Otevírací doba sběrného dvora
evkak  |  12.4.2021 16:56:54
Dobrý den, píši z fronty na sběrný dvur (hodina!). Zajímalo by mě, proč má Dvůr Králové již velmi dlouhou dobu nedostačující otevírací dobu? V současnosti je otevřeno 10 hodin týdně, pouze v pondělí a v pátek. Okolní města jsou na tom podstatně lépe (Náchod 28 hod, Jaroměř 32, Hořice 20, Trutnov 39) a mají otevřeno v sobotu! Kdy máme očekávat, ze se situace zlepší a otevírací doba se přiblíží okolním městům? Plánujete otevřít v sobotu? I my potřebujeme efektivně využívat čas. Například já mám nyní zařízené hlídání dětí a je to k ničemu. Předem děkuji za zodpovězení dotazů. Černá
Dobrý den, podle aktuální informace z technických služeb bude od 26. dubna 2021 provoz sběrného dvora rozšířen do standardního režimu. Sběrný dvůr tak bude občanům k dispozici v pondělí (13:00 - 18:00 hod.), ve středu (7:30 - 11:30 hod.), v pátek (13:00 - 18:00 hod.) a v sobotu (8:00 - 12:00 hod., s výjimkou státních svátků 1. a 8. května, kdy bude v sobotu zavřeno).
Navíc bude ve všední dny (7:00 - 14:00 hod.) možné uložit bio odpad (jako je listí, tráva a větve) do prostor bývalého Ferostavu vedle sběrného dvora. S pozdravem Jan Skalický, oddělení vztahů k veřejnosti
na Berlínku
vaclavvalasek  |  4.3.2021 12:53:21
Dobrý den,

pozorně jsem pročetl článek z radničních novin.
Bohužel jsem nenašel zásadní odpovědi na nejdůležitější otázky, takže prosím o zodpovězení zde, aby byly před jednáním zastupitelstva k dispozici:

1. Kdo je skutečným majitelem společnost Brickbay SE?
Skutečným majitelem se přitom myslí osoba, která sama nebo společně s osobami jednajícími s ní ve shodě disponuje více než 25 % hlasovacích práv dané společnosti nebo má podíl na základním kapitálu větší než 25 %, která takovou osobu ovládá, sama nebo společně s osobami jednajícími s ní ve shodě, která má být příjemcem alespoň 25 % zisku.

2. Kdo předložil na 65. radě města návrh na změnu zadání, čímž bylo zrušeno vyhlášení 75/2020 a nahrazeno novým 80/2020?

3. V novém vyhlášení bylo odebráno jediné kvalifikační kritérium (obdobná realizace v posledních 5 letech), které město uplatňuje u banálních stavebních projektů, jako třeba oprava zastávky ve Zboží. Jak zní zdůvodnění pro odebrání tak základní podmínky?

4. Pro předložení studie byla stanovena lhůta 30 dnů. Jak lze zdůvodnit tak šibeniční termín, který měl potenciálním zájemcům stačit pro seznámení se s našim městem, poměry, službami, lokalitou a na základě toho stihnout vypracovat svoji ekonomickou analýzu projektu, oslovit architekta nechat zpracovat studii? Jiné studie na Městskou Spořitelnu či tržnici tu děláme celé roky. Proč 30 dní?

5. Jaké je finanční zázemí vítězné společnosti? Jak má zajištěné financování tak velkého projektu? Předpokládám, že zastupitelé budou pro rozhodnutí takovou informaci potřebovat. Po zkušenosti s developerem Protivítr bychom se neměli chtít dostat do stejné situace.

6. Celkově a na základě výše uvedených dotazů se nemůžu ubránit dojmu, že podmínky a jejich změna byly přizpůsobeny předem vybranému vítězi. Můžete mi tento můj dojem nějak srozumitelně vyvrátit?
Vážený pane Valášku,
níže naleznete odpovědi na vaše dotazy týkající se záměru bytové výstavby v lokalitě „Berlínek“. Zároveň vás informuji o tom, že zástupce společnosti Brickbay SE přislíbil účast na 14. zasedání Zastupitelstva města Dvůr Králové nad Labem.
1. Tuto informaci město Dvůr Králové nad Labem nemá, pracuje s údaji, jež jsou zveřejněny v Obchodním rejstříku.
2. Vzhledem ke skutečnosti, že schválené zadávací podmínky, které jsou součástí zveřejnění (zejména stanovení minimálního počtu bytů a realizace alespoň jednoho projektu podobného rozsahu za období posledních 5 let), byly pro případné zájemce velmi omezující, byly tyto zadávají podmínky upraveny a v radě města projednány.
3. Viz odpověď č. 2.
4. Lhůta 30 dní je dostačující. Zájemci předložili své nabídky v různém rozsahu a způsobu zpracování podle svého uvážení a všemi předloženými nabídkami se rada města zabývala.
5. Finančním zázemím společnosti se město Dvůr Králové nad Labem nezabývalo, tyto informace nebyly ani součástí zadávacích podmínek vypsaného záměru.
6. Vedení rozhodně odmítá váš názor. Navíc operujete s výrazem „předem vybraný vítěz“, ale záležitost ještě nebyla projednána v zastupitelstvu, které má v této věci rozhodovací pravomoc.
S pozdravem Miroslava Kameníková, tisková mluvčí
Dokončení výměny stromů na nábřeží E.Beneše
vonkajiri  |  22.3.2021 17:39:06
Můžete mi prosím odpovědět, zda bude pokračovat výměna starých lip podél silnice na nábřeží, protože současný stav je hrozný ? A jestli bude dokončeno frézování pařezů po pokácených stromech. Nechápu, proč frézování bylo na podzim ukončeno pouze k malé lávce. Děkuji Vonka J.
Vážený pane Vonko,
podle informací od technických služeb bude na jaře, až začne vegetační období, zhodnocen zdravotní stav stromů na Benešově nábřeží. Po zkušenostech z minulých let se dá předpokládat, že u řady stromů nebude stav dobrý a bude doporučeno jejich pokácení a nahrazení novými.
Co se týká frézování pařezů po pokácených stromech, technické služby vlastní frézu nemají a práce byla zadána odborné firmě. Ta frézování zatím provedla na úseku k malé lávce, kde došlo k poruše frézy. Podle informace z minulého týdne ještě fréza nebyla, po opakované poruše, uvedena do provozu.
S pozdravem, Jan Skalický, oddělení vztahů k veřejnosti
1 2 3 4 5 6 [...] 20 [...] 32 | další >