Aktuality

Obrzek aktuality

V areálu ZŠ 5. května vybudují nové multifunkční hřiště

16.08.2022 | V areálu ZŠ 5. května ve Dvoře Králové nad Labem vznikne nové multifunkční hřiště s pryžovým povrchem. Kromě sportovní arény s ochrannými sítěmi a brankami nebudou chybět ani workoutové cvičební prvky. Práce potrvají zhruba do poloviny září. „Hřiště u ZŠ 5. května si už řadu let o celkovou rekonstrukci říkalo, protože je to jedno z mála sportovišť v celé lokalitě. To, že realizace proběhne v poměrně krátké době, je zásluhou především skvělé komunikace vedoucího odboru investic Ctirada Pokorného a ředitele školy Radana Černého,“ říká starosta města Jan Jarolím.

Obrzek aktuality

Je možné podávat žádosti o jednorázový příspěvek 5 tisíc Kč na dítě

15.08.2022 | Od pondělí 15. srpna 2022 mohou rodiny s loňským příjmem do 1 milionu Kč hrubého žádat o příspěvek ve výši 5 tisíc Kč na dítě. Žádosti je možné podávat buď online přes aplikaci na webu Ministerstva práce a sociálních věcí (https://jenda.mpsv.cz/), nebo osobně na kontaktních místech Czech Point. Ve Dvoře Králové nad Labem budou žádosti od 15. do 19. srpna 2022 přijímat jak pracovnice Městského informačního centra ve Švehlově ulici 400 (pondělí-pátek 8:00-12:00 hod.), tak pracovníci recepce městského úřadu v budově na náměstí T. G. Masaryka 38 (pondělí-čtvrtek 10:00-17:00 hod., pátek 10:00-16:00 hod.). Od pondělí 22. srpna bude možné žádosti podávat na recepci městského úřadu (pondělí-čtvrtek 10:00-17:00 hod., pátek 10:00-16:00 hod.). 

Obrzek aktuality

VIDEOSPOTY: Navrhovatelé představují své projekty v 2. ročníku participativního rozpočtu města

15.08.2022 | Město Dvůr Králové nad Labem v roce 2022 pod titulem "Měníme spolu Dvůr" realizuje 2. ročník participativního rozpočtu, ve kterém občané sami navrhují, co by se mohlo zlepšit, postavit, opravit či konat, a poté z navržených projektů vybírají, co se bude realizovat za peníze z městského rozpočtu. V krátkých videospotech, které jsme připravili, sami navrhovatelé postupně představí všech 8 projektů, které jsou ve 2. ročníku navrženy. Hlasování o jednotlivých návrzích participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem bude probíhat od 16. září do 2. října 2022 na stránkách www.par.mudk.cz/cs/hlasovani. Více informací najdete na stránkách participativního rozpočtu města www.par.mudk.cz.

Obrzek aktuality

Hledá se vánoční strom na náměstí T. G. Masaryka

15.08.2022 | Město Dvůr Králové nad Labem a technické služby poptávají u občanů Dvora Králové nad Labem a přilehlých obcí vánoční strom, který bude o letošním adventu umístěn na náměstí T. G. Masaryka. Mělo by se jednat o jehličnan výšky 13 až 15 metrů s průměrem kmene do 45 cm. Na strom musí být vydané povolení ke kácení. Technické služby strom zdarma pokácí a zajistí odvoz. Zájemci, kteří by chtěli vhodný strom nabídnout, se mohou obracet na tel.: 605 233 242.

Obrzek aktuality

Rekonstrukce příjezdové komunikace k mateřské škole v Lipnici

14.08.2022 | V uplynulých dnech byla zahájena dlouho očekávaná rekonstrukce příjezdu k místní školce v Lipnici. V termínu do 8. září 2022 v úseku od domu čp. 2 na křižovatce se silnicí č. II/300 směrem k domu čp. 81 (za hřištěm) proběhne příprava konstrukce vozovky pro pokládku asfaltových vrstev. V rámci stavebních prací, které provádí společnost Městské vodovody a kanalizace Dvůr Králové nad Labem, s. r. o., ve spolupráci s královédvorskou firmou Rekom – Petr Šeba, budou také osazeny silniční obruby a vyřešeny dotčené vjezdy na pozemky. Z tohoto důvodu bude pro veškerou dopravu zcela uzavřen výše uvedený úsek komunikace. Rezidentům doporučujeme přeparkovat svá vozidla mimo prostory staveniště.

Obrzek aktuality

FOTO: Koncert dechové hudby před Hankovým domem

12.08.2022 |

Podívejte se na fotografie ze čtvrtečního koncertu dechové hudby na letní scéně před Hankovým domem, kde zahráli muzikanti Podzvičinky z Bílé Třemešné a Malého orchestru Škoda Auto Mladá Boleslav. Již příští středu 17. srpna od 18 hodin se svého koncertu na letní scéně dočkají také příznivci hudebních žánrů Jazz a Blues. Před Hankovým domem tu vystoupí My Band, Jimmy Bozeman & Lazy Pigs a Jakub Racek & Irena Budweiserová. Další plánované kulturní akce Královédvorského léta najdete v přehledu zde.

Obrzek aktuality

Zveme na veřejné projednávání projektů navržených do 2. ročníku participativního rozpočtu

11.08.2022 | Také v letošním roce město realizuje tzv. participativní rozpočet s podtitulem „Měníme spolu Dvůr“. Představili jsme 8 projektů, které se budou ve 2. ročníku ucházet o přízeň veřejnosti. Máte-li k nim nějaké dotazy, nebo si o nich chcete popovídat, srdečně vám zveme na veřejné projednávání, které se bude konat v pondělí 5. září 2022 od 17:30 hod. v salonku Hankova domu. Navrhovatelé zde své projekty blíže představí, vysvětlí své záměry a prostor bude i pro diskuzi.

Obrzek aktuality

Pozor na změnu živnostenského zákona – koncesovaná živnost silniční motorová doprava

10.08.2022 | Dne 1. srpna 2022 nabyl účinnosti zákon č. 217/2022 Sb., kterým se mění zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě a další související předpisy, mimo jiné zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon). V příloze zákona dochází ke změně názvu předmětu podnikání u kategorie silniční motorové dopravy do 3,5 t. Upozorňujeme proto dotyčné podnikatele, kteří dále hodlají provozovat tuto koncesovanou živnost, na povinnost v termínu do 6 měsíců požádat živnostenský úřad o změnu rozsahu předmětu podnikání. Více podrobností uvnitř článku.

Obrzek aktuality

Pro sdílená kola slouží ve městě nově 18 stanovišť. Tři přibyla a jedno bylo pro nezájem zrušeno

09.08.2022 | Již více než tři měsíce mají občané i návštěvníci Dvora Králové nad Labem možnost využít systému sdílených kol a díky nim se rychle a ekologicky přepravovat z jedné části města do druhé. Po třech měsících pilotního provozu město v reakci na výsledky dotazníkového šetření a také s ohledem na statistiky využívání přistoupilo k revizi stanovišť pro jízdní kola, která jsou ve městě rozmístěna. Od úterý 9. srpna 2022 je nově uživatelům k dispozici celkem 18 stanovišť, z toho jsou tři nově zřízená, a naopak jedno stanoviště ve Zboží bylo pro nezájem zrušeno.

Obrzek aktuality

Upozornění pro zmocněnce volebních stran

08.08.2022 | Upozorňujeme určené zmocněnce volebních stran kandidujících do voleb do zastupitelstev obcí, že nebude možné provést kontrolu hlasovacích lístků ve středu 10. srpna 2022, jak bylo původně sděleno. Z důvodu změn v editaci hlasovacích lístků bude možné provést kontrolu hlasovacích lístků až ve středu 17. srpna 2022 od 8:00 do 16:00 hod. Zmocněnci volebních stran budou o této změně informováni. Děkujeme za pochopení a za případné komplikace se omlouváme.

Obrzek aktuality

Od září začne dětem sloužit nově upravená část zahrady v MŠ Roháčova

05.08.2022 | Krásné dřevěné a kamenné herní prvky, koloběžkářská dráha, meditační a indiánský koutek nebo pískoviště. Nejen tím se pyšní nově upravená část zahrady v MŠ Roháčova, na které si děti nejen pohrají, ale také ji spolu s učitelkami využijí v rámci výchovy. Rekonstrukce dosud nevyužívané části zahrady v areálu školky trvala od května do července a za tuto dobu prošlo místo výraznou proměnou. „Díky úpravám budeme moci dětem od začátku nového školního roku nabídnout širokou paletu aktivit při venkovním pobytu, které zaměříme do všech vzdělávacích oblastí," uvedla Dagmar Anschlagová, ředitelka MŠ Drtinova, pod níž pracoviště MŠ Roháčova spadá.

Obrzek aktuality

FOTO: V parku Schulzovy sady pokračuje výstavba průtočných tůní

05.08.2022 | Podívejte se, jak pokračuje výstavba dvou průtočných tůní v parku Schulzovy sady. Momentálně jsou obě tůně vyhloubeny a probíhá stavba přivaděče vody. Ten byl ve čtvrtek 4. srpna navečer úspěšně zprovozněn  a voda z Hartského potoka natéká do první z tůní. Po jejím naplnění voda začne odtékat propojením pod pěšinou v parku do druhé tůně. Až se naplní i tato, tak se voda odtokem vrátí zpět do Hartského potoka. Dno otevřené části koryta bude ještě upraveno a okolí tůní doplněno o vhodnou vegetaci. V korytě Hartského potoka zbývá vybudovat pomocí kamenů tzv. nátokový objekt a vedle něho regulační šachtu zabudovanou převážně v zemi, která bude hlavně regulovat množství vody přitékající do tůní. Další práce, jako např. drobné terénní úpravy, budou ještě následovat. Vše by mělo být hotovo do konce prázdnin, záměrem je oživit park o vodní plochu.

Obrzek aktuality

V Alešově ulici je nový úsek chodníku, rampa pro vozíčkáře a schody

05.08.2022 | Stavbaři v Alešově ulici dokončují výstavbu nové části chodníku v délce zhruba 50 m, a to v úseku mezi kolejovou vlečkou a stávajícím chodníkem u areálu bývalé TIBY Zálabí. Kromě nového dlážděného chodníku jsou v prostoru za vlečkou také nové schody a zároveň rampa pro vozíčkáře. Zbývá tak osadit sloupy veřejného osvětlení, dopravní značky a okolo schodů nainstalovat zábradlí. Také bude doplněna asfaltobetonová směs v komunikaci podél nových silničních obrub.

Obrzek aktuality

Na hřištích jsou nová pískoviště a fitness stroj

04.08.2022 | Během uplynulých dní přibyla na dětských hřištích na "Bajráku" (křižovatka ulic Slunečná a Okružní) a v parku Schulzovy sady nová pískoviště, která naistalovali pracovníci technických služeb města. Věříme, že radost udělají zejména menším dětem. Prosíme rodiče, aby až si jejich děti dohrají, pískoviště vždy zakryli plachtou, která je na místě k dispozici. Zabrání se tak případnému znečištění písku. Děkujeme. Ve čtvrtek 4. srpna pak pracovníci specializované firmy naistalovali v horní části parku Schulzovy sady nový fitness stroj, který nahradil původní prvek, jež musel být kvůli poškození odstraněn. Nový fitness stroj slouží k procvičování chůze, pomáhá zvyšovat pohyblivost dolních končetin, zlepšovat koordinaci a rovnováhy těla, zvyšovat kapacitu srdce a plic nebo posilovat nohy.

Obrzek aktuality

Podívejte se, jaké volební strany jsou zaregistrované v ORP

04.08.2022 | Městský úřad Dvůr Králové nad Labem jako příslušný registrační úřad vydal na úřední desce rozhodnutí o registracích volebních stran pro nadcházející komunální volby, které proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022, a to v jednotlivých obcích správního obvodu města. V článku naleznete seznam celkem 117 zaregistrovaných.

Obrzek aktuality

Náměstí T. G. Masaryka zdobí nové panely s tipy na výlety

01.08.2022 | Od konce července zdobí královédvorské náměstí T. G. Masaryka 16 nových panelů, na kterých místní i návštěvníci města najdou řadu tipů na zajímavá místa nejen v nejbližším okolí Dvora Králové nad Labem, ale představují se na nich i další turistické cíle v rámci celého regionu Podkrkonoší. Panely vznikly ve spolupráci s destinační společností Podkrkonoší, jejímž členem je nejen město Dvůr Králové nad Labem, ale také prezentované obce. 

Obrzek aktuality

Oprava chodníku ulici Rooseveltova/Preslova

29.07.2022 | Upozorňujeme, že v termínu 29. července až 31. srpna 2022 bude probíhat výměna povrchu chodníku v ulicích Rooseveltova/Preslova v úseku od prodejny Elektro Teichmanovi po křižovatku s ulicí 17. listopadu. Pro chodce je k dispozici přechod na druhé straně vozovky, řidiče prosíme, aby dbali zvýšené obezřetnosti při průjezdu v blízkosti staveniště.

Obrzek aktuality

Pozor na to, co patří do kontejnerů na tříděné plasty

28.07.2022 | Společnost Marius Pedersen, a. s., která ve Dvoře Králové nad Labem zajišťuje svoz kontejnerů na tříděný plastový odpad, upozorňuje na stále častější případy, kdy v těchto kontejnerech končí nevhodný či nebezpečný odpad. Občany proto žádáme, aby do barevných kontejnerů vhazovali jen ten tříděný odpad, pro který jsou kontejnery určeny. Do kontejnerů na plasty patří zejména fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů a pěnový polystyren. Přehled nevhodných druhů odpadů najdete uvnitř článku.